| yopz a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala de 2 ani si nu am o viata sexuala activa am avut 6 relatii sexuale pana acum dar cu pauza de minim 3 luni intre ele e normal sa ma doara mereu in timpul actului sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este normal. Trebuie sa discuti cat mai repede aceasta problema cu ginecologul la care te duci de rutina.

| Azµre a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela, cum sa-ti spun eu mai conteaza acum si cati ani are fatuca + Dumnezeu stie cu ce baieti de 21 + ani umbla... acum sa fim seriosi cum ar fi o tipa de 14-15 ani cu unu de 21 + totusi nici barbatii din ziua de azi numai sunt in firea lor, pun mana pe o fata mica si da in ea ca in papusa gonflabila daca ma intelegi :-

| Brigaela a răspuns (pentru Azµre):

Din fericire, nu e chiar asa. Majoritea barbatilor sunt inca tipi normali, care isi rspecta partenerele. Exista un numar de indivizi needucati, dar care pot fi ajutati si mai exista, ca intotdeauna, cei cu probleme grave de comportament, care fac cum spui tu.
Este adevarat ca daca fata are cumva sub 17 ani si jumatate, durerile pot fi determinate de lipsa de maturizare a aparatului genital, dar asta va stabili ginecologul. Important este sa ajunga urgent la medic si sper ca persoana care a pus intrebarea si-a facut deja programarea necesara.

| Azµre a răspuns (pentru Brigaela):

Sa speram majoritatea fetelor se sperie de ginecolog, zici de parca le-ar manca...

| Brigaela a răspuns (pentru Azµre):

Nu mi se pare nimic de speriat, ba chiar ceva de dorit

| yopz explică (pentru Brigaela):

Am imediat 18 ani si baiatul cu care a fost e de o seama cu mine desi cred ca a fost ceva in genu cum spune daMihai eramfoarte emotionata si din lipsa de experienta la el si lamine (app el nu era virgin) nu cred ca a aut suficienta rabdare... ba chiar am observat o bucatica de carne de grosimea uneo spachete care pare a fi ceva rupt jos ...am de gand sa merg si la un ginecolog doar trebuie sa-mi fac putin curaj am vrut o parere multumesc mult

| MMihai a răspuns:

Este normal, dacă îți începi actul sexual neexcitată, sau insuficient excitată și în loc de frecare umedă, este frecare uscată.
Și vaginul și penisul, au dimensiuni diferite, de la ființă la ființă.
O nepotrivire dimensională foarte mare, poate genera dureri, ( și dacă tu ai un vagin mai scurt, nu trebuie să faci sex cu bărbați, (sau mai strâmt ) care o au foarte lungă (sau foarte groasă). ).

Poți să ai dureri și din alte cauze, pe care nu le pot comenta aici.
( De exemplu niște afecțiuni dermato- venerice )

| DeeaDeea95 a răspuns:

Ce sex esti?