| simo102 a întrebat:

Imi place de un baiat, eu am 14 ani si el 18 si este singur, azi si ieri am flirtat si de un an il plac...el stie asta.Si azi dupa ce l-am luat in brate, mi-a spus pe Facebook ca el spune sa mai astept putin si ce zic despre asta.Chiar nu stiu ce sa cred, ce pot sa fac? Pot face ceva sa fiu cu el?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Baiatul nu este singur. Iti spune sa mai astepti in caz de nu-i mai merge relatia actuala. Te pastreaza de rezerva.

8 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

ASta da minune, un baiat care gandeste cu capul de sus la varsta lui. Merita statuie

| Valentinaldoilea a răspuns:

Fa bine si asteapta. Inca mai esti a varsta papusilor. Baiatul e mai rational, nu vrea sa aiba probleme cu legea din cauza unei minore.

| simo102 explică (pentru Valentinaldoilea):

O relatie nu inseamna ca are probleme cu legea.Si multi fac cu minori si nu spun, am plans de mai multe ori pentru el si chiar nu stiu ce sa fac.Adica daca du aveam 20 si el 24 era perfect...dar acum ce are? ar fine mult relatia tinand cont ca de un an imi place de el, dar el tot o tine ca sa astept sa cresc mai mare

| angelcore a răspuns:

Scumpa mea, ai 14 ani, da o naibii de relatie si distreaza-te. Nu esti inca pregatita psihic dar nici fizic. Doar ce intri la liceu, acolo o sa gasesti mai multi baieti draguti de varsta ta, vrei sa fi legata de gat cu unul? In plus este o problema, pentru ca legea interzice angajamentul dintre o persoana majora si una minora, poate ca nu ti se pare aiurea, dar gandeste-te, el o sa te abureasca, te va baga in patul lui, apoi te va parasi. Nimeni nu isi risca libertatea pentru o relatie. Repet, esti mica, mai asteapta cu relatiile.

| simo102 explică (pentru angelcore):

Am fost cu un baiat de 20 de ani un an si nu a vrut sa ma bage in pat, plus ca a tinut doar un an pentru ca era relatie la distanta.Deci da, cum sa nu...nu pot tine o relatie.Si nu e genul acdla, plus ca imi cunoaste familia.Eu tin la el ca la ochii din cap dar habar nu am de ce a flirtat cu mine, m-a intrebat daca am iubit si chestii dragute si acum ca sa mai astept ceva timp sa ma fac mai mare

| Dramione69 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, in fond ai doar 14 ani, iar el 18. Asta nu e pedofilie?

| Dinicuvskoskinveinsteigar a răspuns:

Eu zic sa ii zici ce simți.
Nu cred că trebuie să fi pregătită fizic pentru el gen nu te bagă în pat. Dacă refuză nu sta și llange, da-i cu flint, altul'! Balta e plină cu pesti. Totuși vreo luna 2 vei mai tânji după el ca mna. Dar cu timpul si cu alți băieți pe care îi vei mai întâlni îți va trece.

| Ardeleanu_Floryn_2000 a răspuns:

Salut Simo102! Sfatul meu este sa ii spui ceea ce simti, iar daca el accepta, ati avea sanse sa fiti impreuna, MULTE sanse. Daca este putin mai "tocilar" sau "grasut" ai face bine sa nu te iei de el. Sa nu profiti pentru o vreme de 10 luni-1 an... Mai incolo poti sa iei deciziile singura!