| TTdsIulia a întrebat:

Rog seriozitate. Ce credeti ca ar fi de facut daca fata ar fi in postura de a alege dintre 2 baieti, 17 respectiv 16 ani. cel de-al 2lea fiind mai mic decat fata cu un an. Specific ca ea s-a mutat de curand in Bucuresti. iar la liceul unde invata a atras-o de la inceput baiatul de 16 ani cu care a si inceput sa vorbeasca nefiind vorba pana acum de o relatie, cu toate astea insa, ieri baiatul a condus-o acasa si a sarutat-o la plecare.

Cu celalalt a inceput sa vorbeasca cam in aceeasi perioada iar sentimentele sunt asemanatoare fata de am2. Credeti ca varsta celui mic ar fi o problema? Voi ce ati alege tinand cont ca in timp ce vorbea cu cel mic acesta a avut o relatie cu o colega de liceu. iar pe durata relatiei ( 2 sapt ) nu a mai vorbit cu ea deloc, imediat ce s-a incheiat relatia a inceput iar sa o bage in seama si sa ii zica ca i-a fost dor de ea si vrea sa se intalneasca.

Cu cel mai mare. a vorbit constant, se inteleg, au subiecte in comun. problema este ca maine am2 vor sa se intalneasca cu ea. Ce sa aleaga? happy

Răspuns Câştigător
| IoanaaAa3 a răspuns:

Raspunsul este: Sa alega cu inima. Da, stiu. Este raspunsul la care toti spun : Pe bune? Da, la prima vedere pare un raspuns dat in graba, dar privit in esenta lui are o mare importanta. Depinde pe cine place ea cu adevarat. Sa puna in balanta calitatile fiecaruia. Sa se gandeasca cu cine se simte mai bine, cu cine rade mai mult. Varsta nu este si nu va fi o problema, mai ales ca diferenta este atat de mica.
Succes! : )

2 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Mda...e cam complicat
dar cred ca daca sentimentele ar fi aceleasi pentru aman2 l-as alege pe cel de 17 asta doar ca sa fiu impacata cu mine insami si pentru a nu crea mai multe barfe legate de relatia mea happy
insa aceasta este doar parerea mea - tu decizi si cel mai bine ar fi sa nu te grabesti si sa alegi corect

| TTdsIulia explică:

Multumesc :*!