| TTdsIulia a întrebat:

Rog seriozitate. Ce credeti ca ar fi de facut daca fata ar fi in postura de a alege dintre 2 baieti, 17 respectiv 16 ani. cel de-al 2lea fiind mai mic decat fata cu un an. Specific ca ea s-a mutat de curand in Bucuresti. iar la liceul unde invata a atras-o de la inceput baiatul de 16 ani cu care a si inceput sa vorbeasca nefiind vorba pana acum de o relatie, cu toate astea insa, ieri baiatul a condus-o acasa si a sarutat-o la plecare.

Cu celalalt a inceput sa vorbeasca cam in aceeasi perioada iar sentimentele sunt asemanatoare fata de am2. Credeti ca varsta celui mic ar fi o problema? Voi ce ati alege tinand cont ca in timp ce vorbea cu cel mic acesta a avut o relatie cu o colega de liceu. iar pe durata relatiei ( 2 sapt ) nu a mai vorbit cu ea deloc, imediat ce s-a incheiat relatia a inceput iar sa o bage in seama si sa ii zica ca i-a fost dor de ea si vrea sa se intalneasca.

Cu cel mai mare. a vorbit constant, se inteleg, au subiecte in comun. problema este ca maine am2 vor sa se intalneasca cu ea. Ce sa aleaga? happy

Răspuns Câştigător
| RaluLoveM3 a răspuns:

Alege cu inima nu cu capul:* nu trebuie sa te intereseze ce spune lumea. Alege pe cine crezi (sau crede fata respectiva)!*:

1 răspuns:
| blueskydarkeyes a răspuns:

Da... peste tot ti se tot spune sa alegi cu inima, dar ca nu ar strica sa fie folosit si capul ca doar nu-l avem doar ca sa nu ne ploua inauntruwinking
"Fetele cuminti sunt inebunite dupa baieti rai de fapt" e ceva adevarat, dar nu se gandesc niciodata ca baietii rai sunt cateodata rezultatul unor baieti buni care au suferit mult si care s-au decis sa se schimbe pentru a trezi interesul si pentru a nu mai suferi.
Gandeste-te la cel care e mai 'bun', mai 'cuminte'. Eu zic ca el ar fi cea mai buna alegere pentru ca nu te-ar dezamagi, te-ar iubi cu adevarat si cred ca ai mai multe sanse sa fii fericita cu el decat cu cel care este mai 'rau'.
Acum sa nu intelegi ca trebuie sa il alegi pe cel 'bun' neaparat. Evident ca daca lumea isi cam bate joc de el sau are note proaste atunci mai bine nu il alegi pentru intr-o 'relatie' sunteti 'legati'. Adica nu pierde doar unul, pierd amandoi, asta ca exemplu.
Sincer sa fiu nu prea imi amintesc despre ce am palavragit atata, dar daca cumva ce am scris iti este catusi de putin de ajutor atunci eu zic ca nu am scris degeaba happy