| Mirela123yz a întrebat:

Sa va spun situatia mea si starea mea de acum, eu am vorbit cu un baiat 1 an, el e de la mine din liceu, am tinut la el, el m-a iubit dar eu nu am vrut niciodata sa fiu cu el, dar eram geloasa daca vorbea cu alte fete, eu mi-am facut un iubit cu care inca sunt, avem 1 an si 2 luni, dar in tot acest timp de cand am iubit, am mai vorbit ocazional cu baiatul ala si tot asa ii spuneam ca el nu are voie sa aiba iubita, ca el pe mine ma iubeste etc.
De vreo luna are iubita, nu am crezut cand mi-a spus, dar cand am vazut o poza cu ei 2 am simtit ca ma doare inima, nu-mi convine sa aiba iubita, desi si eu am iubit dar acum parca il inteleg cum s-a simtit atunci cand eu mi-am facut iubit. Ma doare sa stiu ca are iubita si ca nu ma mai iubeste pe mine si sunt geloasa, dar nu as vrea sa fiu cu el.
Cum sa trec peste starea asta si sa nu ma mai gandesc la el? Imi vine sa-i dau mesaj si sa-i spun ca macar de isi facea o iubita mai frumoasa... da asa sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dă-ti cu reveneală! Era absolut normal să-și găsească o iubită, de ce ar astepta dupa tine?

| Adry05 a răspuns:

Bine-ți face dacă ești atât de javră încât să ai iubit și să vorbești așa cu ăla și să te concentrezi pe el decât pe relația ta. sper să afle și iubită-tu mai repede cu ce javră stă să nu-și mai piardă timpul

| Mirela123yz explică (pentru Adry05):

Ma concentrez pe relatia mea, de aceea nu m-am despartit de iubitul meu ca sa fiu cu celalalt baiat. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Daa, văd, de aia stai să-l urmărești pe ăla cu cine e și ce face și să-i zici ce-i zici. Foarte bine ți-a zis cineva mai sus, nu se învârte lumea în juru tău

| Mirela123yz explică (pentru Adry05):

Pai nu am mai vb cu el de ceva timp, nu l urmaresc pe insta, pe snap, mi-a trimis o prietena un story cand postase el poza cu ea, altfel n aveam de unde sa stiu

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa participi la cateva sedinte de consiliere psihologica. Este indicat sa urmezi un astfel de ''tratament'' fiindca in mod cert este si necesar si in interesul tau. Multa sanatate!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Te doare? Bravo! Ma bucur.

| Eireann a răspuns:

Esti ca un copil care nu se joaca cu o masinuta pana cand nu vede un alt copil ca manifesta interes. Cine esti tu sa ii spui sa nu isi faca iubita? Are dreptul sa fie fericit, nu trebuie sa stea dupa tine. Te simteai bine ca il aveai ca pe un servitor devotat, acum s-a saturat. Poate nu e frumoasa dar e in mod sigur se parta cu el mai frumos decat te-ai purtat tu. Nu ii scrie, Lasa-l sa isi vada de viata lui.

| Mirela123yz explică (pentru Eireann):

Nu o sa ii scriu, il mai am doar pe Facebook la prieteni, dar gandul ca e cu altcineva chiar ma deranjeaza, dar merita sa fie fericit, daca eu nu l am putut face fericit.

| Marius22222222222 a răspuns:

Invata ca nu toata planet Se invarte in juru tau

| AlexCristi97 a răspuns:

"Dă-ti cu reveneală!" rolling on the floor ce-a mai tare replica
Da cu multa ca ai nevoie, adica tu vrei sa il tii catelusul tau?! Dă-ti cu reveneală! Vrei sa fie a 3-a roata la bicicleta? Dă-ti cu reveneală!
Il vrei inapoi ca il iubesti? Dă-ti cu reveneală!

| Mirela123yz explică (pentru AlexCristi97):

O sa mi dau cu reveneala. ce sa fac laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ai iubit atunci nu te mai gândi la el. Asa se simțea și el când te vedea pe tine cu celălalt.

| Justme32 a răspuns:

Salut m-ar ajuta mult să știu ce vârstă ai dacă ai 14 sau 17. Le luăm pe rând, de fapt că ai 14 sau că ai 20 tot pe-acolo, și credeai că băieții se maturizează greu... Poate și-a luat iubită doar ca să te facă geloasă dar slabe șanse dar tu te simți vinovată că el s-ar putea să se fi grăbit cu iubita ca să-i treacă mai repede refuzul tău. Sunt șanse ca sentimentele lui față de noua iubită să fie pur un înlocuitor pentru tine în persoana altuia. Nu mi se pare și nici ţie că ai rezolvat toată situația cu el. Nu i-ai spus tot, doar l-ai respins și între timp ai realizat ca în bancul cu peștișorul de aur : Vezi Leano ce fericiți eram astăzi dacă nu mă castrai

| Mirela123yz explică (pentru Justme32):

Mereu mi-a placut sa vorbesc cu el, mereu m-a inteles bine, chiar si cand aveam iubit si vorbeam cu el era intelegator dar imi spunea mereu ca el abia asteapta sa ma despart de iubitul meu, ca el nu suporta situatia. am 17 ani, curand 18

| JoKeR69God a răspuns:

Foarte bine ca te doare! Asa va trebuie la toate care nu va pasă de ceilalti si sunteti egoiste.

Răspuns utilizator avertizat