| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU (scriu din nou)! Prietenul meu are poze in telefon si laptop numai cu fostele lui (ele fiind singure in poze),insa cu mine nu are niciuna(fiind singura),are doar cu noi doi.I-am spus sa le stearga deoarece mi se pare lipsa de respect fata de mine si a spus ca nu le sterge deoarece nici cu mine nu le va sterge cand ne vom desparti,are cu ele singure deoarece i-au trimis poze pentru ca nu se intalneau des cum se intalneste cu mine, se intalneau rar (spune el).Am mai gasit o poza cu o tipa in laptop cu care nu are nicio legatura (ar vrea el laughing ) dar mi-a zis ca seamana cu o vedeta, de aceea o are in laptop. Ce credeti? Gresesc eu? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mady13 a răspuns:

Ce mult semanam. Te inteleg perfect ca nu sporti fostele lui prietene, dar incearca sa-ti calci pe orgoliu! Stiu, suna greu si ciudat dar e o solutie buna. Si daca el o tine una si buna ca nu le sterge, incearca tu sa i le stergi din laptop cand nu este atent. Doar nu o sa se desparta de tine pentru niste aiurite de poze. Nu ai pentru ce! te pup! :*

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fotografiile nu inseamna nimic,sincer,nu stiu cu ce te deranjeaza!
Daca nu erau cu fete,ci cu plante,nu te mai deranjau deloc,poate doar te mirau putin.
Probabil iubitul tau,imatur evident, simte nevoia sa se dea mare in fata amicilor,rudelor,etc,aratandu-le ca a fost "cu aia, cu ailalta", etc.
Frumos este ca pe tine te are impreuna cu el, ca si cum le-ar spune tuturor "ea e a mea, nu va bagati"....nu te-ai gandit la asta, nu?
Te seaca pe tine la suflet niste pixeli cu figuri de fete...cred ca exagerezi.
Eu nici macar n-as deschide discutia,as ignora lucrul asta complet. Daca tot vrei sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, umple-ti si tu telefonul cu fotografii de actori, cantareti, modele, toti unul si unu si lasa cearta pentru un motiv atat de minor!
In felul asta te poti concentra mult mai bine asupra problemelor reale care exista in relatia voastra.

| Zenithf a răspuns:

La o intrebare pe aceeasi tema ca anterioara, se cuvine sa-ti dau acelasi raspuns:
"Te cam ia de fraiera. Sta cu tine ca "dade dade a pica oarice" sa aiba apoi sa adauge un nou trofeu in laptop si sa plece mai departe."

| mona a răspuns:

Probabil colecteaza poze cu fostele sa aiba la ce se uita cand va iesi la pensie, alta explicatie nu am

| shadow72 a răspuns:

Poate ca vrea sa faca un top al reazilarilor lui

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu prea e serios.eu asa cred.

| mady13 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca si tine, pozele nu inseamna nimic atata timp cat nu tine legatura cu ele. Ai mare drepate sa ii ceri respectul ce ti se cuvine. Ce pot sa zic, spune-i ca te deranjaza si fa-l sa te inteleaga.

| anonimus321 a răspuns (pentru mady13):

Mady,de 30 de ori cre ca i-am zis si nimic. Legatura nu cred ca o tine,adica, le are pe facebook, dar nu cred ca vorbeste. Cel putin asta cred, parola nu o am si nici nu indraznesc sa i-o cer, face prea urat.

| mady13 a răspuns (pentru anonimus321):

Am vazut mai sus ca ai vrea sa-l faci gelos, nu te sfatuiesc, poate sa interpreteze ca il inseli cu acel baiat si ar iesi mai urat. O sa iti dau un mic sfat, pe care l-am primit si eu si pe care l-am si aplicat. La mine a functionat si sper sa functioneze si la tine. Incearca sa te ''apropii'' de una din fostele lui prietene sa aflii daca mai tine legatura cu ea, si asigura-te ca ii castigi increderea fetei in cauza, pentru ca doar asa iti va spune adevarul. Putin ciudat sfatul meu dar la mine a functionat! Sper ca te-am ajutat daca mai ai nevoi de ceva sunt aici! :*

| PedoBarbie a răspuns:

Sunt doar nişte poze. Şi e laptopul lui aşa că poate să pune ce vrea în el.

| Public22 a răspuns:

Daca pe tine te deranjeaza ar trebui sa discuti cu el mai serios, explica-i situatia si daca nu va intelege ar trebui sa iei initiativa si sa faci si tu ceva care l-ar deranja pe el, poate atunci isi va da seama de gravitatea situatiei.

| anonimus321 a răspuns (pentru Public22):

I-am explicat de 30 de ori (cred) si nimic, din tel a zis ca le sterge..in tel avea multe doar cu o fosta + celelalte tot cu ea din laptop..cu altele doar in laptop, dar mai putine! Nu stiu ce sa faca pentru a-l deranja, el spune ca e ceva normal si sunt eu anormala, probabil sa ies cu vreun tip care ma place si sa fac si eu poza cu el, urmand ca acel tip s-o puna pe facebook.

| Public22 a răspuns (pentru anonimus321):

Cred ca ar treebui sa pui capat relatiei, macar pentru cateva zile, poate îi cumintesti

| anonimus321 a răspuns (pentru Public22):

Daca pun capat si vreau sa ma impac cu el peste cateva zile nu voi mai face asta, spune el "sunt orgolios, odata ce m-am despartit nu ma mai impac cu acea persoana orice ar fi"

| Public22 a răspuns (pentru anonimus321):

Dar poate ca e mai bine asa, sa te desparti de el! nu zic sa faci asta, tu alegi.

| Peaches a răspuns:

Eu cred ca ar trebui pur si simplu sa incercati sa clarificati lucrurile. Daca nu ajungeti la un rezultat multumitor, da-i papucii si gata. Am trecut si eu prin asta cu fostul meu prieten, deci...
Sper ca asta ajuta! Have funwinking

~Roxetta

| SakonSIUkon a răspuns:

Lol hai sa fim seriosi:"nu le va sterge cand ne vom desparti" si apstreaza o poza cu o fata pentru ca seamana cu o vedeta? Eu cred ca minte de rupe.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Tu nu ai observat ca tocmai a zis ca in viitor se va despartii de tine? happy

| anonimus321 a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

A spus atunci, de obicei spune ca nu se va desparti"vei vedea ca peste doi ani tot impreuna vom fi" asta imi spui mai mereu

| Z3R0H0uR a răspuns (pentru anonimus321):

Chiar nu inteleg, atunci de ce a zis acest lucru?! Daca stie ca nu se va desparti de tine, de ce mai joaca acel "teatru" cum ca si pozele tale vor ramane la el.

| anonimus321 a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Din cauza educatiei pe care "a primit-o"..se crede prea important si prea frumos, incat poate avea orice tipa, crede prost..are sute de fete pe facebook pe care nici nu le cunoaste, a mai acceptat sa sterg si poza cu noi doi, doar sa poata agata si el ceva.

| anonimus321 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca vine la mine atunci cand ii spun,vine des si doarme la mine mereu (uneori ma rog putin, alteori nu) si este atent cand este la mine (adica, ma saruta, ma imbratiseaza, este atent) si e totul frumos pana vad vreo poza cu fosta..sa-i cer sa le stearga altfel ne despartim? Tinand cont de fazele pe care mi le-a mai facut? ( Rog sa se citeasca cealalta intrebare pentru a stii celelalte faze ) Multumesc mult! Voi oferi si funda!

| mady13 a răspuns (pentru anonimus321):

Nu te sfatuiesc sa ii spui '' ne despartim daca nu le stergi'' o sa creada ca pozele in cauza sunt mai importante ca relatia voastra. Da-i de inteles doar ca te deranjaza, si ca ai vrea sa le stearga. happy

| anonimus321 a răspuns (pentru mady13):

Nu sa-l fac gelos, doar sa vada cum este..Mady,i-am zis de foarte multe ori ca ma deranjeaza si ca este lipsa de respect, dar nimic. imi zice "asta ar insemna sa le sterg si cu tine" i-am zis sa le stearga dupa ce nu vom mai fi impreuna nu acum cand suntem.Cu mine nu are niciuna singura,doar cu noi doi. Nu stiu cum as putea sa ma apropii, iti dai seama ca nu le suport, mai ales pe cea cu care are foarte multe poze, si nu cred ca mi-ar spune.i-am spus lui ca voi sterge poza de pe facebook cu noi sa poata agata in continuare fete pe facebook si prima data mi-a zis "nu o sterge" apoi i-am mai spus de cateva ori pana ieri cand i-am spus si a zis" ai zis ca o stergi, nu ai mai sters-o?" si am sters-o...Multumesc mult pentru raspunsuri

| mady13 a răspuns (pentru anonimus321):

Ce mult semanam. Te inteleg perfect ca nu sporti fostele lui prietene, dar incearca sa-ti calci pe orgoliu! Stiu, suna greu si ciudat dar e o solutie buna. Si daca el o tine una si buna ca nu le sterge, incearca tu sa i le stergi din laptop cand nu este atent. Doar nu o sa se desparta de tine pentru niste aiurite de poze. Nu ai pentru ce! te pup! :*

| anonimus321 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca vine la mine atunci cand ii spun,vine des si doarme la mine mereu (uneori ma rog putin, alteori nu) si este atent cand este la mine (adica, ma saruta, ma imbratiseaza, este atent) si e totul frumos pana vad vreo poza cu fosta..sa-i cer sa le stearga altfel ne despartim? Tinand cont de fazele pe care mi le-a mai facut? ( Rog sa se citeasca cealalta intrebare pentru a stii celelalte faze ) Multumesc mult! Voi oferi si funda

| anonimus321 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca vine la mine atunci cand ii spun,vine des si doarme la mine mereu (uneori ma rog putin, alteori nu) si este atent cand este la mine (adica, ma saruta, ma imbratiseaza, este atent) si e totul frumos pana vad vreo poza cu fosta..sa-i cer sa le stearga altfel ne despartim? Tinand cont de fazele pe care mi le-a mai facut? ( Rog sa se citeasca cealalta intrebare pentru a stii celelalte faze ) Multumesc mult! Voi oferi funda

| anonimus321 a răspuns:

Imi cer scuze pentru acelasi mesaj postat de 3 ori, s-a intamplat ceva cu TPU si s-a postat acelasi mesaj de 3 ori.

| LoveCriss1996 a răspuns:

Inseamna ca nu vrea sa uite momentele petrecute cu acele fete. Dar faza cu fata care seamana cu o vedeta este cam penibila. Fara suparare!