| anonim_4396 a întrebat:

( Repet intrebarea deoarece vreau cat mai multe raspunsuri si de la alte persoane care nu au raspuns. Imi cer scuze si va multumesc! Funda, desigur) Dragii mei, m-am despartit de prietenul meu care mi-a facut toate acele faze urate pe care le gasiti in celelalte intrebari. I-am trimis cateva mesaje si mi-a raspuns asa " Daca tu tineai la mine cum pretinzi nu ma puneai sa sterg pozele si intelegeai ca e trecutul meu..ar trebui sa fi bucuroasa ca iti povestesc de fostele relatii. " S-a referit la pozele cu fostele,aseara cand i-am trimis mesaje in care i-am zis sa aleaga intre poze si mine nu mi-a raspuns, s-a facut ca nu vede mesajul. Nici noapte buna nu-mi mai spune de doua saptamani, am incheiat cu el! Am procedat bine? Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Si prietenul meu mai tine poze cu foste iubite, le-am vazut si l-am intrebat de ce, mi-a spus pur si simplu ca este trecutul lui si ca asa vrea el. Fara alt motiv. Ce ar trebui sa fac? Sa-mi dau palme singura? Nu. Am respirat adanc si am zis ok, sunt doar niste poze, atata timp cat legatura nu o mai tine cu ele, nu am de ce sa-mi fac griji. Pur si simplu mi-am dat seama ca decat sa ma cert pe ceva din trecutul lui, sa ma gandesc ca acum langa el sunt eu si doar eu contez, pentru ca daca eu sunt acum langa el inseamna ca sunt cu un motiv.

Faptul ca iti vorbeste de fostele relatii este un lucru bun, astfel vezi cum sa comportat, unde a gresit fosta sau el si analizezi situatia, nu este bine daca in schimb iti vorbeste zilnic de fostele iubiri! Asta inseamna ca inca se gandeste la ele. ( In cazul in care tu aduci in discutie fostele, atunci e normal sa-ti raspunda ), la fel, nu este bine daca te compara cu fostele.

La partea ca ti-a spus sa se culce cu alta, baiatul e un baiat ca toti din zilele noastre, toti gandesc asta. Pentru ca tu nu ii oferi se gandea ca poate tu ai mintea "Deschisa" cum au unele si il lasi practic sa te insele. Daca nu a insistat cand ai spus si nu a facut gura, e ok.

Eu zic sa nu-l mai cauti si sa astepti sa te caute el ( ceva imi spune ca o va face) discutati atunci, si incearca sa nu mai pari disperata pentru niste chestii din trecut.

| Alexandru0007 a răspuns:

Acum degeaba scrii daca ai incheiat-ohappynu trebuia sa fii asa de dura, una e sa fie sincer sa-ti spuna de ele, si alta e sa le tina in telefon.ar putea sa le puna oriunde, stick, cd, calculator etc. e frustrant sa le vezi, desi poate nu ar trebui sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A avut incredere in tine si ti-a povestit trecutul lui. BUN!
Dar, nu inteleg de ce l-ai pus sa aleaga intre tine si niste amarate de poze?! Oare a meritat? Trebuia sa-l intrebi de ce le pastreaza, de ce le mai acorda atentie.
Daca mai are sentimente pentru celelalte foste si de ce tine atat de mult la niste poze.
De ce se incapataneaza atat de tare sa le pastreze, stiind ca, pe tine te doare!?

Imi cer scuze daca l-ai intrebat toate astea; n-am citit toate intrebarile puse de tine.
Poate, te-ai grabit cu despartirea asta.
Insa, e frustrant faptul ca, a preferat despartirea, in loc sa apese pe ''delete''.
Poate, nu esti atat de importanta...pe cat ar trebui.

| Crissulina18 a răspuns:

Prin ce treci tu scumpa mea am trecut si eu si inca trec insa crede-ma ca eu de abia acum inteleg exact ce a fost si ce a ramas si este...Totul odata si odata se pierde, ce este frumos tine al naibi de putin, la mine nu a fost chiar putin insa deja imi pierdusem increde.Cum ceri si tu explicatii asa ceream si eu si fara raspuns sau cu raspunsuri ironice, nu se merita.Ce legatura are trecutul cu prezentul, ce mai exista cu fostele si actuala? Nicio treaba doar ca el se incapataneaza si ca de fapt pentru el relatia dintre voi2 a fost un avantaj si nicidecum ceva serios.Fi puternica si pastreaza-ti demnitatea si pune tu punct decat sa fie mult prea tarziu si sa suferi d n ori mai mult! sad Bafta te pup :*

| AdelaD a răspuns:

Desigur ca ai procedat corect! De ce sa mai tina poze cu fostele? De ce sa mai vorbeasca de ele? E clar ca nu vrea ceva serios cu tine, ai procedat corect, astfel te lua de fraiera! Mult succes in continuare! :*

| Naxxramas a răspuns:

Eu zic ca nu, din moment ce el a fost sincer cu tine si ti-a povestit de fostele sale relatii nu ar fi trebuit sa ii zici sa stearga pozele, orice poza e o amintire si toti ne putem atasa de amintiri, bafta.

| aif29 a răspuns:

E bine ca ti-a spus de fostele sale relatii si nu e o problema asa mare ca are poze cu fostele pentru ca daca stai sa te gandesti a tinut la toate dintre ele. Dar tu esti fata asa ca cel mai bine e sa nu ii mai zici nimic si daca el chiar te-a iubit sau te iubeste o sa iti scrie el si totul o sa fie bine.