| Ana1117 a întrebat:

Hei TPU, se poate ramane insarcinata daca el a avut pe mana lichid preejaculator si apoi m-a atins in zona vaginala dar nu a introdus degetul?
Sau asta e doar un mit prost.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu scumpo.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu avea cum sa te atinga cineva in zona vaginala, fiindca vaginul este in burta ta, la interior 100%.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este NU, fiindca lichidul preejaculator NU are in continutul sau spermatozoizi. De asemenea NU ai amintit nimic in privinta momentului in care a avut loc acea ''degetica''. In acel moment ai fost sau nu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual? Sarcina poate sa ia nastere doar in situatia in care ajunge sperma in vagin doar in 1-a sau toate cele 4-5 zile care tin de perioada fertila a ciclului menstrual. In restul zilelor este cu totul IMPOSIBIL sa seformeze sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa ramai gravida in aceasta situatie.

| Gabriel1237 a răspuns:

DA, lichidul preejaculator contine spermatozoizi, dar daca nu a avut loc o penetrare sansele sunt extrem de minuscule