| CitaAlex a întrebat:

Hei, TPU. Stiu ca o sa sune cam pueril, dar am un complex de inferioritate din cauza urechilor. Nu mi-a spus nimeni ca as avea urechile cam mari si clapauge, dar ma uit in oglinda si observ acest defect, daca as putea sa-i zic asa. De ce am pus problema mea pe TPU? pentru a-mi raspunde daca ar trebui sa-mi fac griji din aceasta pricina si voi daca ati vedea un baiat dragut, inalt, suplu, si cu urechi cam clapauge, cum ati reactiona? (este o scurta descriere de-a mea, desigur, putin subiectiva.) Mersi anticipat! tongue PS: scuze de categorie, dar este cea mai accesata.

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Ce mai contează urechile când eşti înalt, suplu şi drăguţ?
Măi, comportamentul e mult mai important.

| CitaAlex explică (pentru Doub):

Hai sa-ti spun de ce. Cand merg pe strada multa lume se uita la mine, la inceput ma entuziasmam, crezand ca sunt eu frumos si d-asta. Dar in ultimul timp vad ca se uita tot mai multa lume, habar n-am de ce. Din aceasta cauza s-a creat un complex de inferioritate, nestiind cum ma privesc altii, chiar daca eu stiu ca sunt cat de cat dragut. (s-ar putea sa fiu aberant, dar sper sa ma intelegi.)

| Doub a răspuns (pentru CitaAlex):

Nu cred că ai de ce să îţi faci griji.thinking

8 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Ei...ce sa faci asa esti tu si cine te place asa nu e problema te place si cu defecte si cu parti mai bune nimeni nu e perfect tu trebuie sa te accepti asa cum esti si sa nu iti mai faci complexe gandeste-te ca sant oameni cu probleme mai serioase sau mai grave de sanatate si merg mai departe in viata. bucura-te ca esti sanatos si multumeste pentru asta DIvinitatii. daca vrei totusi sa te corectezi poti merge la chirurgie plastica... estetica..sa te operezi sa le mai corectezi dar cred ca esti bine si asa relaxeaza-te eventual adopta niste tunsori cu parul mai mare pana la jumate urechile vezi asta discuta cu un hair stilist.

| raMLesS a răspuns:

Eh. partea bună e că acuma dacă te bagă la puşcărie tu scapi poţi să te duci printre elefanţi, vei avea un camuflaj foarte bun, poate chiar nu te vor vedea laughing

| CitaAlex explică (pentru raMLesS):

Amuzant esti tu, sa stii. Si cine are atata minte incat sa se gandeasca la asemenea abjectie? Decat sa raspunzi doar ca sa te dai mai interesant, mai bine taci din gura si treci peste.

| raMLesS a răspuns (pentru CitaAlex):

Frate, du-te lângă elefanţi, cred că maică-ta te-a făcut cu un elefant şi de aia ai zis că eşti mare cât o dihanie şi ai urechile alea mari laughing Elefanţii sunt familia ta laughing.

| CitaAlex explică (pentru raMLesS):

Imi pare foarte bine ca s-a inventat internetul, dar cateodata mai dau de d-astia ca tine, care sunt "smecheri" aici, dar in viata reala isi i-au bataie de la oricine. Ce sa faci, pe internet nimeni nu stie nimic despre tine, pana nu ii spui tu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă ceilalți n-au o problemă cu asta, pe tine de ce te deranjează? n-ai de ce să-ți faci griji, complexul ăsta e doar în capul tău.