| xAnnabella a întrebat:

Hei TPU sunt cu un baiat care nu e din acelasi oras cu mine el e primul prieten sa zic asa sunt impreuna cu el de 1 luna el spune ca ma iubeste mult.Chiar nu stiu ce sa cred eu nu prea mai simt ceva pentru el si vreau sa ne despartim dar nu stiu cum va reactiona mi-e greu sa-i spun, iar baiatul de care mi-a placut inca ma place dar ii e rusine sa-mi spuna si eu inca il mai plac dar si mi-e mi-e rusine sa-i spun. niste sfaturi va rog! :03 dau funda :*

Răspuns Câştigător
| deniedaccess a răspuns:

Mmmm...pai eu una cred ca baiatul din celalalt oras nu are cum sa te iubeasca foarte mult atata timp cat sa zicem ca nu prea are parte de tine, o relatie la distanta functioneaza daca este o dragoste mai presus de distanta si mai puternica decat orice(ceea ce se realizeaza in timp)
nu are de ce sa iti fie greu sa te desparti de el, chiar deloc mai ales ca sunteti din orase diferite si tu nu il iubesti pentru ca te gandesti la baiatul care te-a placut anul trecut si atunci cand nu sti pe cine sa alegi dintre doua persoane alege-o pe a doua pentru ca daca ai fi iubit-o pe prima nu te gandeai niciodata la a doua(si nu lasa timiditatea sa iti strice relatia niciodata)!

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragostea sau prietenia nu se mentin,sau accepta, din rusine.E mai rau sa lasi pe cineva sa realizeze singur ca nu mai prezinta interes pentru tine. Spune-i la telefon sau pe mess :,, Imi pare rau, dar relatia noastra nu are nici o sansa sa evolueze.,, Ceva de genul asta.Cea mai mare suferinta o aduce mentinerea unei relatii in mod fortat.