| AdelaDiana a întrebat:

Nu mai pot...sint cu un baiat de 2 luni, astazi avem doua luni.Il iubesc enorm de mult si simt ca si el pe mine, dar nu mi-a spus niciodata asta mi-a spus doar ca are sentimente fata de mine, si ca nu vrea sa ne ascundem nimic unul de altul.Deja avem doua luni dar el nu mi-a spus macar odata aceste 2 cuvinte care pentru mine ar inlocui totul:te iubesc.
Sint momente in care chiar vreau sa ii spun ca il iubesc dar nu o fac pentru ca si el la rindul lui nu a facut-o dar la urma urmei el este baiatul.
Cel mai bun prieten al lui mi-a spus ca el i-a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu mine, dar el nu l-am crezut pentru ca si cel mai bun prieten al lui vrea sa fie cu mine si cred ca e gelos.Si in plus l-am intrebat pe el daca e adevarat si el a spus ca daca ar fi spus asta nu ar fi acum cu mine.Cum am mai spus eu simt ca ma iubeste sint momente cind ori el ori eu sintem intr-o zi fara dispozitie si ne certam el nu trec macar 2 zile fara sa imi scrie ceva sau sa ma sune si sa imi spuna ca ii pare rau.
Totul e frumos, dar atunci cind o sa imi spuna ca ma iubeste o sa fie minunat.
Eu sint o fata sufletista, foarte sensibila si nu e chiar bine pentru ca pling de la orice, nu prea sint eu optimista si cind imi imaginez ca odata si odata o sa ne despartim pur si simplu pun capul in perna si incep a plinge si dupa aia ma gindesc de ce am plins...(pentru ca eu stiu ca cu el nu o sa fiu toata viata)
El e cu 2 luni mai mic (dar cred ca nu conteaza)Pe 15 noiembrie am implinit 15 ani, dar el va implini poimiine 15.Deci ce credeti?
Prietena mea cea mai buna a spus ca oricit de mult as astepta sa nu ii scriu eu, a spus ca cind ma va iubi pina la Doamne Doamne si inapoi numaidecit imi va spune. Dar daca nu imi spune acum inseamna ca nu ma iubeste indeajuns.
Noi vorbim in fiecare zi chiar ma intreaba de 5 ori pe zi ce fac si cum ma simt.
Astept sfaturi!

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Nici eu nu spun "te iubesc" prea des, si e pacat, caci uneori chiar ar trebui. Exista persoane carora le vine pur si simplu mai greu sa rosteasca aceste cuvinte.E, oricum, destul de devreme ca in doua luni sa puteti spune ca va iubiti cu adevarat.Este nevoie de mai mult timp.Ce nu inteles eu, insa, e de ce aceasta retinere in a-i spune tu prima. Daca sunteti impreuna inseamna ca tineti unul la celalalt si va respectati, nu? Sunteti egali si nu e nici o rusine in asta. Ziua lui mi se pare o ocazie perfecta sa faci lucrul acesta, fii sincera cu el si mai ales cu tine, spune-i cu adevarat ce simti.

1 răspuns:
| jasmine11 a răspuns:

Uite in primul rand, iubire unui baiat vine foarte greu, si iubitul meu a durat 4 luni sa imi spuna "te iubesc" si face bine decat sa te minta, mai bine iti spune ca are sentimente, dar inca nu iubire, asteapta, dar spune-i si tu, ma enerveaza cand vad ca va trebuie o regula de a spune te iubesc, daca o simti o spui si punc. nu ca tot timpul astepti sa spuna celalalt, si eu sunt foarte sensibilia, si plang din orice, dar sunt optimista, si niciodata nu o sa stii daca veti fii impreuna totata viata, sunt si cazuri, voi de ce nu veti putea, noi ne dorim asta foarte mult, prima data, rezolvati-va problemele cu sentimentele, comunicati, ce draq de aia aveti gura