| SAKIRA_9871 a întrebat:

Pai nu stiu cum sa va spun sadsadsad...am stat un timp cu un baiat care m-a atras!(imi plac baietii putin mai smecheri, vagabontzi. dar sa nu vrea si altceva de la mine). el nu simtea nimic pentru minesad. dupa vreo 4 luni am intalnit un baiat sincer(imi place ca e destept dar nu e de mine) suntem deja impreuna de aproape 1 an. mi-a demonstrat ca ma iubeste, de fiecare data cand am vrut sa ne despartim. el se opunea. adica insista sa ramanem impreuna, imi zicea ca ma iubeste ca sunt viata lui si chiar cateodata imi zicea ca isi doreste sa ma vada fata mare peste vreo 7-8 ca sa imi dea voie parintii sa am prieten (am 15 si el ap 18) fosta lui prietena (cu care a stat timp de cativa ani)se baga intre noi. cum sa va spun acest baiat ma iubeste enormm de mult, il respect pentru asta, si a facut multe eforturi sa ne intalnim cand aveam probleme cu ai meisad. dar sincer mi-e rusine cu acest baiat pentru ca toti dusmanii/prietenii imi spun ca e uratsad nu e urat, dar sunt niste lucruri care imi displac la el. si nu ii spun pentru ca o sa se simta prost. si eu vreau sa-i arat ca il iubesc si asa...cum imi demonstreaza si el mie sadsadsadsadsadsadsadsadsad SFATURI VA ROGGcryingcryingcryingFUNDA

Răspuns Câştigător
| Saburo a răspuns:

Si inca o data se dovedeste adevarata vorba aia: cum ca fetele cuminti prefera mereu baietii rai sigh oricat ai fi de bun la suflet si cu mult bun simt mereu esti luat de fraier. Fetelor voi nu stiti sa apreciati un baiat care este cu bun simt, va respecta, nu va jigneste... deci este un baiat care nu are fite in cap si sta cuminte in banca lui si voi pana la urma tot dupa golani alergati I don't want to see si pe urma suferiti aiurea si spuneti ca toti baietii sunt porci si nesimtiti.
Draga mea, ai avut norocul sa dai peste un baiat aproape de nota 10 si tu tot nu esti multumita dar te iei dupa ce zic niste golani sau asa zisii prieteni hypnotized ai spus ca el este dispus sa te astepte oricat deci nu o sa te tot streseze sa te culci cu el altfel se desparte de tine. Poate ca are si el niste defecte dar nimeni nu este perfect. Sau poate nu-ti place ca nu este mai tupeist? thinking si preferi golanii ca aia au tupeu cat cuprinde... si tupeu din ala nesimtit. Ai grija ca poate sa satura si el cand vede ca oricat de bun ar fi el tu tot nu esti multumita si o sa caute pe altcineva care sa stie sa-l aprecieze I don't want to see pe urma o sa il implori sa se intoarca la tine cand o sa-ti dai seama ca nu trebuia sa te incurci cu orice golan si ca te-ai luat dupa ce ti-au spus "prietenii". Roata se intoarce mereu mai devreme sau mai tarziu. Ai 15 ani dar peste cativa ani s-ar putea sa tot cauti baieti precum cel cu care esti si daca ai norocul sa gasesti unul si pe urma sa afle ca ai fost genul care umbla numai cu golani si tipi mai dubiosi o sa fuga de tine. Asa ca vezi ce decizie iei ca sa nu regreti mai tarziu sad

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.
Daca`l iubesti, ar trebui sa nu`ti pese ce zice lumea. Si stii de ce?
Pentru ca lumea e proasta, da, foarte proasta. Si astia smecheri[idioti,dupa parerea mea] o sa-ti zica mereu ca e urat,prost, etc. Dar TU, care esti cu el, ar trebui sa stii mai bine.

Si acum, iti pun marea intrebare, vrei un vagabont, care injura, scuipa, fura, bea, fumeaza, te insala, nu te respecta, nu te iubeste langa tine? Sau il vrei pe acest baiat care te iubeste, te respecta, nu te inseala, e destept, si frumos!?

Baiat cum ai tu, rar se gaseste. Dar daca nu-l iubesti, da`i papucii, lasa sa-l gaseasca una care`l iubeste. Si tu poti sa ramai cu aia care mint, doar pentru ca baiatul tau e mai bun ca ei si te-a castigat! Daca asta iti doresti...

Bafta.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

E destul de naspa ca sa comenteze prietenii tai despre el sad.iar de dusmani dai dreaqu straight face.dar daca il iubesti o sa faci si tu sacrificii si nu o sa bagi in seama tot ce zic ei thinking
Stii cum vinehee hee. baietii care nu sunt ei asa de frumosi tin la fete cu adevarat...iar fetele nu tin...thinking iar baietii mai bagabonti nu tin la fete si tin acestea la eihee hee! E naspha rau ca am trecut prin asta dar incearca a nu mai bagi in seama si din cate ne-ai povestit tu chiar tine la tine si are grija.Eu va zic sa aveti grija de rel asta thinking pentru ca mai tarziu totusi ai sa suferi si el la fel sad.

| Delire a răspuns:

Buna! nu ai cum sa'i demonstrezi ca'l iubesti,daca nu tii la el.iar daca tie iti plac bagabontii,si crezi ca ii poti schimba in baieti buni...te inseli,e ca si cum ai incerca sa schimbi o panarama in fata buna,odata ce ai crescut intr'un anumit mediu,e fff greu sa te "desparti" de el. Daca il iubesti,si chiar vrei sa'i demonstrezi ca'l iubesti,atunci accepta'l asa cum e! gandeste'te bine,ce vrei? un baiat care sa te iubeasca,sa-ti fie fidel, sau unu care sa te insele, sa te bata.Nu fi superficiala,si te uita doar la aspectul fizic! In viata trebuie sa lupti pentru visurile tale,si daca acest baiat face parte din ele, lupta'ti impreuna! bye, o zi cat mai placuta>:d<

| PinkTerror a răspuns:

Glumesti nu >>>

unu la mana lasa ce zic dusmanii( desi daca la 15 ani ai dusmani e de rau) si gandeste-te ce vrei unu care te iubeste sau unul care o sa te foloseasca din ce ai zis tipul asta e wow... chiar un pic prea bun ca sa fie adevarat...

uite ce e pana la urma depinde doar de tine ce vei face dar,,,
daca vrei sa ii arati ca il iubesti in ciuda a ceea ce spune lumea faleste-te cu el in fata celor care nu va inteleg dragostea... multa bafta>big grin

| lila_1550 a răspuns:

Depinde cat de deranjante sunt acele lucruri. daca te referi la fizic pai atunci nu il iubesti indeajuns de mult ca sa-l accepti cum este, iar daca te referi la caracter atunci cauta o forma mai dulce in ai spune ceea ce te deranjeaza, in asa fel sa nu-l jignesti.comunicarea este cea mai buna metoda, dar fii atenta de la forma cum te exprimi fata de el. sper ca te-am ajutat cu ceva.succes

| Zmeura_5657 a răspuns:

O sa inveti vreodata sa nu mai fii pitzi?winking

Răspuns utilizator avertizat
| SAKIRA_9871 explică:

Multumesc mult:-