| iuli5614 a întrebat:

Sunt cu un baiat de o jumatate de luna (mentionez ca am mai fost cu el in vara 2-3 saptamani), dar el vrea deja sa facem dragoste. Credeti ca e ok? Eu am 17 ani, iar el 18. Cand credeti ca ar trebui sa trec la etapa asta a relatiei? Adica peste cat timp ar fi mai indicat,astfel incat sa fie si incredere,fidelitate, respect.etc?

Răspuns Câştigător
| MickyGirl a răspuns:

In nici un caz dupa 2-3 saptamani / 1 luna. Nu e vorba ca esti sau nu pregatita, e vorba ca te lasi prea usor si nu te va respecta. In nici un caz nu trebuie sa faci sex pentru ca insista el. Poti face sex atunci cand simti si tu ca asta iti doresti.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai in jur de 2 ani la varsta voastra, sau daca sunteti extrem de grabiti si dispusi sa faceti niste compromisuri (adica nu suficienta incredere si intimitate, dar ceva-ceva si mai vedem) cam dupa un an de relatie continua (daca luati pauze, dupa pauza numaratoarea reincepe de la zero)

| dariaelena a răspuns:

E devreme.Sa mai treaca putin timp, sa va cunostesti si voi mai bine.Asa vezi si tu daca el vrea o relatie serioasa cu tine sau doar o aventura.

| lizy12iul a răspuns:

Poate la etapa asta a vietii, fiindca nu prea e o relatie la 1-2 luni pentru actul asta, mai ales daca e prima data, nu conteaza cat de indragostita esti, insa daca tu vrei sa treci la etapa asta si te consideri pregatita si nu crezi ca e important cu cine o faci pentru prima data atunci go for it! nu astepta pentru printul de pe calul alb, fiindca nu exista asa ceva. succes :*

| neutrino a răspuns:

Pentru el este foarte ok, nu-ti face asemenea griji! Nu-i cere insa pentru mult timp fidelitate, incredere, respect( tu faci sex din respect pentru el?), si in genere, nu poti avea pretentii, gen, sa-si petreaca tineretea langa tine. Ar fi absurd!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand simti tu ca ai incredere in el,

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaOP a răspuns:

Dupa parerea mea, nu trebuie sa va grabiti, oricum, nu cred ca tine chiar atat de mult la tine incat sa-ti ceara asta.Este cam devreme, mai intai vezi daca tine la tine si dupa este treaba ta.