| Andreea1778 a întrebat:

Sunt împreună cu un băiat de 2 săptămâni, dar noi ne cunoșteam de mai mult timp. Îmi zice ca ma iubește foarte mult, ca ar face orice pentru mine, am și contul lui de Facebook. El vrea sa facem dragoste dar mie mi se pare prea repede și nu prea am foarte multa încredere în el dar îl iubesc. Mi-e foarte frica ca vrea doar sa se folosească de mine, adică deja îmi cere să facem dragoste. Voi ce ziceți?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog, am vazut topicul celalat, vad ca te-a pacalit si ai facut pana la urma sex cu el.
Deci topicul asta este deja inutil.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita pentru sex si sa mai astepte momentul cand veti face sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți pui întrebarea asta, raspunsul e clar: nu.
Sexul nu e un premiu, nu e recompensa si NU e monedă de schimb.
E un pas pe care-l faci numai si numai atunci cand esti convinsă ca vrei. Ca vrei tu, nu el. Nu trebuie sa o faci pentru el, ci doar cand simti (si) tu.

Daca te iubeste, iti garantez ca nu va fi deloc deranjat de decizia asta. Daca o sa comenteze, atunci fii convinsă ca nu avea intentii curate, si lasa-l de tot.

| BlackOldSun a răspuns:

Iar misconceptia ca barbatul profita cand face sex cu o femeie repede! Damn! Mai copii, sexul e firesc daca il faceti in siguranta e normal va simtiti amandoi bine, circula o dezinformare generala cand aud pe unii zicand ca barbatul profita de femeie facand sex cu ea, WTF? adica el are beneficii nu inteleg si ea pierde ceva? aaa da factorul femeie usoara. ca femeia e considerata curva aia e cand face sex ''usor''! Poti sa faci si sex in o ora dupa ce cunosti pe cineva daca se face in SIGURANTA, va simtiti bine amandoi, terminati cu dezinformarea asta si educati-va!

| OctavianSps a răspuns:

Intotdeauna increderea vine prima si apoi urmeaza iubirea, deci afirmatia ta se bate cap in cap. Nu ai cum sa iubesti pe cineva fara asta. Succes.

| MădăAlle a răspuns:

Mai bine o lăsați așa, dacă nu esti pregătită asta e, în multe cazuri o faceți apoi rupeti legătură unu' cu altul' :/