| anonim_4396 a întrebat:

The old story,relatie la distanta de mult timp blablabla. El e indiferent,nu prea ii pasa,atunci cand e cu mine e ok,cand nu e cu mine e total alta persoana.E foarte rece cu mine,vorbeste la misto,eu plang la telefon, el rade...As vrea sa ma despart de el,dar parca nu pot,tin la el,m-am indragostit de el, avem atatea amintiri impreuna si stiu ca el o sa ma caute si o sa cedez si ne impacam iar. Eu cred ca el e asa pentru ca stie ca e slabiciunea mea si ca nu pot sa ma despart de el. Ce sa fac? Sa pun punct relatiei? Nu merita?

Răspuns Câştigător
| Andrada0025 a răspuns:

Asa sunt toti! Abureli, vrajeli, pana cand tu devii mai dura! Fii dura cu el, nu-i perite orice, sa fie mereu cum vrei tu, asa va fi el la picioarele tale, nu invers! Ai dreptate, ti-e dore de amintirile impreuna, nu de el, cel putin nu de cel care ii acum! Asa ca i-ati inima-n dinti, arata-i ca poti fi si altfel, fii dura cu el, si spune-i ca daca nu se schimba pui capat relatiei, ca asa nu mai merge si daca nu se schimba da-i papucii! E bine sa faci asa, poate se trezeste la realitate, dar tu sa nu-l ierti cand se intoarce. Relatia asta nu cred ca isi are rostul. Ii dai o mie de sanse lui, care nu merita si poate sunt multi altii care n-ar rata nici macar o sansa. Cred ca isi bate joc, fii realista si nu te lasa purtata de val, esti fata si ai mandria ta, nu o incalca!
Capul sus!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,sa pui punct relatiei, deja a devenit toxica si-ti faci mai mult rau decat bine.
Intoarcerile dese, certurile vesnice si nepasarea lui evidenta ar fi trebuit sa te convinga demult sa faci pasul asta.
Elibereaza-te, exista si alti baieti pe lume, nu te teme c-o sa ramai singura!
Inceteaza sa mai fi victima santajului lui sentimental!

| Criss003 a răspuns:

Stii ce se zice: "Intr-o relatie la distanta, toti 4 sunt fericiti!" eu mereu am zis si zic: nu sunt de acord cu relatile la distanta, in fine.
Daca zici ca e slabiciunea ta etc si el stie asta, e clar. Te poate insela stiind ca tot la tine se intoarce si tu il ierti.
Eu zic sa pui punct relatiei, se intelege clar: daca tu plangi si el rade inseamna ca nu ii pasa. ( prietenul meu mi-a povestit de una din relatiile lui, si exact asa facea si fata aia, ea plangea si el radea.mi-a zis ca statea cu ea din plictiseala)
Deci repet: pune punct relatiei, trateaza-l cu indiferenta, chiar daca te va durea. timpul vindeca tot. Ai si tu demnitatea ta. Dar iti zic: atunci cand il vei trata cu indiferenta nu-i va conveni..ca de, e baiat si na, are orgoliul lui.
Pana la urma, fie roata si patrata tot se intoarce ea o data.
Asa ca fii tare si da-l naiba ca mai sunt baieti.

| TheRealDaniel a răspuns:

Cu siguranta nu te merita, daca nu faci ceva in curand, de exemplu spune-i ca te-ai saturat sa fii tratata ca si o papusa, adica ai si tu sentimente, din ce mi-ai spus, nu cred ca el tine la tine, iar daca nu te desparti de el, oricum o sa se intample si decat sa suferi si mai tare, mai bine accepti adevarul asa cum este, nu te merita nici pe tine si nici dragostea pe care ï-o porti"... sper ca te-am facut sa te gandesti, desparte-te de el

| KaterinaРомановский a răspuns:

Cum adica tu plangi si el rade? Ce relatie e asta? Da-l in ***** si cauta pe cineva care sa te faca fericita.
Va veni vremea cand el va plange la telefon si alta va rade de el, stai linistita. Chestiile astea se platesc in viata!

| Satoko a răspuns:

Poate are pe altcineva in realitate. "decat sa fii singur in doi, mai bine sa fii singur "daca se comporta tot asa despartete de el. adica. tu doar suferi din aceasta relatie daca se comporta asa cu tine. fi putin mai dura cu el. si daca incepe cu mataieli gen. nu ai incredere in mine. spune-i NU
Daca vrea sa va impacati e alegerea ta ce faci. de cele mai multe ori nu ascultam sfaturile ne ascultam inima. prietena mea ( relatie la distanta ) cum incep sa o intreb ce e cu mesajele alea dc ai zis asta la baiatu ala sau sa o intreb cu cine a fost sau unde incepe sa tipe inchide telefonul si se supara. eu daca o tine tot asa o sa ma despart de ea pentru ca daca eu nu o insel si tin la ea ca la ochii din cap si ea face pe dos nu merita. doar ne pierdem timpul.