| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Tocmai tin un program strict si nu mananc fast food,junk food,ciocolata,sucuri acidulate, prajituri si am un jurnal in care notez(myfitnesspal) si tocmai am observat carbohidratii sunt 80% din ceea ce mananc eu zilinic desi nu mananc ce am mentionat mai sus sad imi doresc sa dau jos soldurile si burta si nu stiu cu ce gresesc...si daca mananc aer tot ma ingras crying ce sa fac?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Posibil sa fie o problema de glande, ti-ai facut analizele de sange pentru hormoni?

Nu mananci cele mentionate de tine mai sus insa daca manaci fara limita din restul, este perfect normal sa nu slabesti.

| Teardrop a răspuns:

Renunta pentru o perioada la paine, produse de panificatie, paste, si bazeaza-ti alimentatia pe proteine (adica carne) si legume proaspete (nu leguminoase). Incearca sa mananci cat mai putini cartofi, fiindca contin amidon, care este tot o zaharida, la fel si orez. Daca simti nevoia de o gustare, mananca alune sau nuci, sunt sanatoase. Nu manca niciodata cartofi in combinatie cu carne, incearca sa combini cartofi tot cu o salata de legume. Cel mai important, nu te infometa.