| Twist a întrebat:

Hei TPUhappy!
V'ati simtit vreodata ignorati? ati simtit ca ceilalti va plac prietenii cei mai bunii dar nu pe voi?big grin
daca da...cum ati iesit din acea 'stare"big grin?!
fundita

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Hm. da de ceva timp iubita mea.ma ignora.si ii acorda atentie prietenei ei, se cearta cu mine din cauza ei.si ma scoate din saritesad.
Am incercat sa fiu indiferent.si sa vad daca am ceva sa schimb ceva. daca nu imi caut alta ocupatie.si a mers.
A devenit mult mai atenta cu mine.
Asa ar trebui sa faci.oricum.nici sa fii egoista sa vrei sa atragi tu toata atentia. daca nu merge.cauta pe altii care te apreciazawinking.

| Gabitza a răspuns:

Buna! Starea asta o avem toti la un moment dat! Si eu am simtit asta! Si am trecut peste! Am avut impresia ca nu ma mai inteleg cu nimeni, ca era vina mea cand un amic se certa cu cineva sau era prost dispus! Am simtit ca vreau ceva nou! Am stat 2 zile izolata! Am avut telefoanele inchise, nu am intrat pe niciun site de socializare, nu ieseam afara! Am fost doar eu si gandurile mele! Si am reusit sa-mi dau seama ca nu era vina mea! Dupa ce am reusit sa vad toate aceste chestii, mi.am deschis telefoanele si am intrat pe mess! Atunci mi.am dat seama ca nu e adevarat ce credeam eu, ca erau doar impresiile mele! Am vazut mesajele prietenilor mei ce se ingrijorau ca nu le raspund nici la telefon, nici daca veneau sa ma cheme afara nu voiam sa ies! I.am spus mamei mele ce s. a intamplat si am rugat. o sa le spuna ca nu sunt prea ok si nu vreau sa ies! Am vazut acele mesaje si crede.ma ca mi.am schimbat total parerea! Am vazut cum se ingrijoreaza, am vazut cum tin la mine si la prietenia noastra! M. a ajutat mult aceasta lectie data mie! Te face sa constientizezi ca privesti lucrurile foarte diferit fata de ceilalti si nu le privesti cum trebuie! Te face sa te mai maturizezi! Eu, cel putin... asa am patit! happy
Si... ma bucur! happy

| LoveAngel223 a răspuns:

Nu stiu si eu sunt intr'o situatie asemanatore acum dar probabil o sa iasa prost la mine

| Lucia_5229 a răspuns:

Da am fost asa.
cand ma simt asa ma gandesc la fetele care imi zic ca ma iubesc...(ca prietena ) si sunt fata...big grin
sau la baieti care imi zic si ei ca ma iubesc ...plac
Si atunci imi trece

| HotAndFreshh a răspuns:

Sincer. Da. Toti patim asta la un moment dat, Iar din aceasta stare numai tu poti iesi din bunavoie. Am avut si eu o prietena ..si dupa 5 ani am devenit cele mai bune prietene. Cand am crescut si ne.am maturizat. i.am prezentat colegii, prietenii si toti apropiatii. Ea s.a imprietenit cu prietenii mei ..si intr.un timp nu m.a mai bagat in seama de loc. Ieseam cu ea afr si cu ceilalti prieteni.dar ma simteam exclusa. Ramaneam in spate, nimeni nu ma intreba ce am, nimeni nu imi dadea atentie, si nu ma bagau in seama. De parca nu as fi fost acolo. Din ziua aia nu am mai bagat.o in seama, sa ii arat ca si eu pot sta fara ea asa cum a facut si ea. Primeam 10 apeluri pe zi de la ea, mesaje cu duiumul pe retelele de socializare [ facebook, mess, skype], ba chiar venea de vreo 2 ori la mine la usa, dar nu ii deschideam. AM ignorat.o complet pana cand mi.a dat un mesaj in care a spus ca si.a dat seama ce a facut si ma intelege etc. Si de atunci. desi nu am mai vorbit cu ea [ din cauza anturajului], cu prietenii ma inteleg mai bine ca inainte. happy Ba chiar am intrat intr.o gasca super de traba cam de vreo 3 ani happy Sper ca te.a ajutat ce ti.am povestit, si sa iti dai seama ca nu e chiar cum crezi tu. happy FUNDA?