Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

V'ati simtit vreodata tristi dar nu stiti din ce motiv? Sau v'ati gandit ca nu mai aveti pe nimeni aproape? Un prieten. poate. Nu pot sa trec de starea asta..Mereu sunt trista si ma simt singura.Ce sa fac? Funda+Voturi. Multumesc ca m'ati ascultat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LukaVocaloid a răspuns:

Hehe ma bucur ca nu sunt singura persoana care se simte singura sau trista fara un motiv si mie mi se intampla mereu de obicei ma gandesc ce sa fac sau daca nu trebuia sa fac aia de ce nu prea ne mai intelegem la scoala(prieteni)si chiar cand sunt acasa nu ma simt asa chiar si cand sunt inconjurata de lume ma simt singura sincer sa fiu nu stiu de ce (ti-am spus mult despre mine)dar tot timpul cand ma simt asa ma gandesc la momente fericite sau mi le fac eu sau fac ceva ce imi place(cantat; dansat; ma uit la anime-uri sau ceva)probabil te mai simti prost ca iti place de un baiat da nu poti sau nai curaj sa fii cu el

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă eşti în perioada adolescenţei, este posibil ca din cauza hormonilor să te simţi aşa. Dacă nu, ţi-aş recomanda să apelezi la un psiholog. Discuţiile cu el ar trebui să te ajute.

| BuGz a răspuns:

Da de multe ori!
dar mereu am stiut ce trebuei facut sau am avut langa mine prietenii mei care m-au sprijinit

| FairPlay a răspuns:

Mda eu ma simt asa cam tot timpul am 19 ani si chiar daca sunt inconjurat de prieteni, iubita, sau de familie, ma simt singur, am momente cand as vrea sa tin pe cineva in brate, si acest fapt m-a dus la tigari, dar sar mereu cu vederea si las lucrurile sa mearga de la sine, ti-as sugera acelasi lucru, nu sa te apuci de fumat, doar sari cu vederea, incearca sa pierzi timpul liber cum iti place mai mult, fi optimista.

| becka133 a răspuns (pentru FairPlay):

Multumesc mult de raspuns.Dar nu cred ca fumatul e o idee buna pentru tine. iti sugerez sa te las pentru ca mai tarziu vei regreta.
si chiar daca te fac sa uiti mai mai tarziu tot iti amintesti..si mai iei 1-2..Paa:*

| FairPlay a răspuns (pentru becka133):

Nu neaparat sa uit doar ca imi linistete gandurile si devin nepasator, atunci cand fumez si ma calmez.

| Marian_Stancu_1987 a răspuns:

Comunicarea te poate ajuta foarte mult cauta-ti un prieten mai bun care sa te asculte chiar daca e numai pe reteau de socializare ai incredere treci u peste (Y).