| JustMe6996 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! De 2 zile sunt impreuna cu un baiat foarte dragut,care se comporta foarte "dulce" cu mine. Dar el a pus un pariu cu un prieten ca sa va culca cu mine,iar eu mi-am dat seama de asta dupa cum vorbeau. M-a luat in camera lui,si am inceput sa vorbim,dar eu i-am spus din prima ca nu o vom face decat atunci cand stiu ca sunt pregatita. Ideea e ca el pleaca la inceputul lunii iulie din tara,si mi-a spus ca daca as vrea sa o fac, sa se intample pana atunci, dar mi-a mai zis si ca nu sunt obligata sa fac acest lucru. Mie..chiar imi place de el,mai ales ca datorita lui l-am uitat pe fostul meu prieten. E chiar foarte dragut,desi mai are si momente cand se poarte destul de distant. Nu stiu ce sa fac,chiar nu stiu. Mai ales ca a pus si pariul acela. Am vorbit cu prietenul respectiv,iar el a spus ca nu e adevarat,ca e doar o gluma,dar iubitul meu mi-a recunoscut. El imi tot spune ca ma iubeste,si la fel si prietenilor lui,sper doar sa fie adevarat. Va rog mult ajutati-ma. Stiu ca veti spune "Fa ce-ti spune inima!". Dar asta e ideea,inima mea nu-mi spune nimic! Deci, ce spuneti? Adica, sa ma culc cu el? P.s. cu asta trebuia sa incep: am 17 ani

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Nu face asta daca esti sigura de pariu, te rog nu ii dovedi ca esti o carpa! Si eu am 17 ani si nu as face asa ceva si dcaa ar fi sa ma omori, doar ca sa castige un fraier un pariu!
M-ai ales si daca pleaca din tara!
CLAR NU, te rog nu fi atat de bleguta, ti-o spun prieteneste happy
Daca a si recunoscut e si mai grav, eu ii futeam o geanta in cap si plecam laughing
Sper ca nu mai inteles gresit, tu poti sa faci ce vrei ca doar e viata ta dar eu as spune pas la asa ceva!
Oricum numai bine!

| JustMe6996 explică (pentru CrissNico):

Pana acum, de tine mi-a placut cel mai mult. Mai ales ca...esti fata laughing) Si nu vreau sa par o "carpa", si daca as faceo cu el, nu ar fi doar pentru a astiga el pariul. Imi poti da id-ul tau, ca sa vorbim mai pe larg.Te rog din suflet :**

| CrissNico a răspuns (pentru JustMe6996):

Sigur ca iti pot lasa id :* cristina.criss_97, mai vorbim happy

| JustMe6996 explică (pentru CrissNico):

Mersi,ti-am trimis cerere, sa le accepti pe toate, pentru ca nu vreau sa-mi fac id-ul cunoscut :*

| CrissNico a răspuns (pentru JustMe6996):

Ok

25 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Yolo

| cryssu2008 a răspuns:

Daca nu este o iubire reciproca, nu te culca cu el. Baietii cand isi doresc ceva, reusesc! Te pot minti usor cu zambetul pe buze. Daca nu simti ca iti vorbeste cu inima, ci iti vorbeste cu buzele, stai pe loc. Tradeaza glasul inimii, si nu te culca cu el.

| mihai69 a răspuns:

Aș zice mai bine să încerci cu mine, dar nu cred să am vreo șansă.
Oricum - dacă majoritatea îți vor spune s-o faci, dar totuși tu simți că nu e momentul, chiar vei trece peste senzațiile tale și o să faci așa cum ți se spune pe un forum?!?
E clar numai decizia ta, dar ar trebui să se bazeze pe ceea ce simți, nu pe ce spune unul-altul. Oricum, chiar dacă pleacă și nu te culci cu el, mai sunt bărbați pe lume (cum spuneam, la nevoie mă ofer voluntar!).
winking

| JustMe6996 explică (pentru mihai69):

Nu aveam habar ce sa fac. Stiu ca sunt multi baieti disponibili, mi-au facut foarte multi propunerea asta, dar la ei nu tineam...am 17 ani! Stiu ce inseamna sa tii la un baiat.din pacate

| sofisis a răspuns:

Am patit-o si eu prin facultate.Am aflat, le-am dat de inteles amicilor ca el a castigat pariul in fata lor dar lui i-am interzis vehement sa puna mana pe mine. S-a indragostit saracul de mine dar pentru ca am pornit-o stramb...nu am mai avut ce sa indreptam.Am ramas in schimb buni prieteni.
Sfatul meu de acum, dupa multi ani :
Fa-o DOAR daca vrei sa o faci. Dar nu o face ca te iubeste si ca e dulce. Fa-o strict daca iti vine sa rupi hainele de pe el cand il vezi si ti se infierbanta sangele in vene.Strict daca vrei TU sa faci sex cu el. Altfel, NU.
Pe de alta parte, s-ar putea sa regreti ca i-ai dat satisfactia asta si ca a reusit sa te fraiereasca.
Eu nu am vrut sa faca sta cu el. Dar i-am dat ocazia de fala in fata masculilor din haita.Am castigat un prieten prin faza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te culci cu el. Ii faci si lui bani de o shaorma.

| Fernando9Torres a răspuns:

Daca nu esti baiat nu prea intelegi "semnele" astea,adica daca te iubeste sau daca e doar vrajale,sincer si eu am facut d`astea(pariuri) iar uneori castigam alteori(cand eram parat) imi luam palmi happy...zii sa mai astepte, sa vezi cum reactioneaza(daca continua cu "dulcegariile" ori e un actor foarte bun, ori te iubeste, iar ca vrea sa iti zica pa, ii zis "kiss my ass,***")

Răspuns utilizator avertizat
| sosostore a răspuns:

Daca dupa 2 zile deja a inceput sa iti spuna asta inseamna ca asta si cauta, vorbe in vant si declaratii doar sa te convinga.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Poate va suna cam dur, dar vreau sa fiu realista.Nu cred ca te iubeste si vrea sa o faceti din dragoste, mai ales ca ti-a dat si un termen limita :/ Imi poti spune ce varsta are prietenul tau? Daca chiar te-ar iubi, te-ar astepta, iar dulcegariile sunt pentru a te convinge. Te-ai gandit ca poate dupa ce te vei culca cu el te va lasa cu ochii in soare?

| DaW a răspuns:

ROMANIA = o tara fara virgine.

| JustMe6996 explică (pentru DaW):

Sunt inca virginawinking

| CrissNico a răspuns (pentru DaW):

Nu e chiar asa, mai sunt si fete cu capul pe umeribig grin

| lucifer12345678 a răspuns:

In 2 zile poti iubi pe cineva?
nu uita ca baietii spun multe cand vor ceva
nu fi naiva
ai 17 ani dar cred ca nu esti pregatita pentru asta
SIGUR
mai ales ca stii si de pariu
iubesti pe cine nu trebuie
baieti draguti vor mai fi
pentru asa ceva trebuie sa fii intr-adevar pragatita
trebuie sa fie dragoste reciproca
ATENTIE

| Salu134 a răspuns:

Nu face asta, daca vei face si vei ramane insarcinata? El va fi plecat tu vei ramane.Nu il ajuta la pariu, daca era un baiat maret macar isi mintea prietenii doar pentru tine.

| clickclicksnap a răspuns:

Relatia voastra a inceput cu un pariu, dar cum evolueaza? Nu face asta doar sa.l "ajuti" pe el sa se simta bine inainte sa plece sau pentru a castiga pariul... tu ce.ai de castigat? Fa asta doar daca tu consideri ca este ceva sincerintre voi sau ma rog, ca e ceva. Esti fata, ai 17 ani, asta nu e o problema, daca te culci sau nu cu el pentru un motiv, peste vreo 3, 4 ani o sa razi de astfel de situatii... se mai pune problema daca esti sau nu virgina, pentru ca asta chiar ar fi un pret. Daca o faci, fa in asa fel incat sa nu ai remuscari dupa, daca nu o faci, fa.l sa.ti inteleaga motivele. Depinde doar de tine, aici ne putem da cu sutele de pareri, nu trebuie cineva anume sa.ti influenteze decizia, nu noi, nici macar el. Gandeste.te, oare amdreptate? Numai bine

| Alina_3486 a răspuns (pentru clickclicksnap):

Sora mea este in aproape aceeasi situatie, dupa parerea mea ar trebui sa faci ...cu el decat daca esti pregatita, te inteleg ca nu mai ai atat de mult timp la dispozitie dar nu o poti face doar pentru ca vrea el trebuie sa o faci daca vreti amandoi

| JustMe6996 explică (pentru clickclicksnap):

Nu a inceput cu pariul...acesta a fost pus dupa o zi de relatie crying. Iar cel cu care a pus pariul e un prieten comun, care stie cum sunt, si stia ca nu as face asa ceva. De asta a si pus pariul, pentru ca stia ca va castiga...

| Jimmythecricket a răspuns:

Lool pai nu ti-o pune daca e un jegos care pune pariu. Mai si pleaca dupa aceea. Fii mai de moda veche si cauta ca prima ta data sa fie cu cineva cu care ai avut o relatie lunga de mai multe luni poate chiar un an si care stii ca te iubeste

| Hul_Cristian_Daniel_1994 a răspuns:

Fa-o, nu te uita in spate, fa-o cu el big grin