| EuDoarEu_4521 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati : Mie imi place de un baiat si nu stiu cum sa fac sa il intreb daca lui ii place de mine. Incerc sa ma apropii de el dar el nu imi zice nimic. Va rog ajutati-ma! Funda :X

Răspuns Câştigător
| Ded a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi ca pe ce te vede, daca zice o amica... poate asa te vede daca zice prietena, acesta are doua sensuri de iubita/prietena, poti sa-l intrebi care sens ori ai putea sa-ti faci curaj si sa-i spui "ai vrea sa incercam ceva mai mult blushing?" bafta kiss

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Uita-te l semne sa vezi daca te place -
-daca se inroseste
-daca se balbaie
-daca se uita insistent (sau cand te uiti l el se uita repede in alta parte)
- daca iti zambeste
-daca isi atinge fata
-sau isi aranjeaza hainele, parul
-daca pr lui fac baza de el cand esti pe langa sau pe tine te fluera sau rad.
daca sunt macar 3 semne din astea nu stiu care e cauza ca nu vb cu tine (rusine, timid, frica de refuz) vb cu el pe mess chemal pe afara intrebal cf si daca acceapta intrebal ce parere are despre tinehappy

| FumezClipe a răspuns:

Dragostea lui pentru tine ar trebui să vină de la sinea lui. Nu trebuie să îl obligi,altfel o să se simtă aiurea.
În caz de îi place de altă fată,trebuie să aştepti, să îi treacă iubirea pentru acea tipă.
Nu îl întrebi, încerci să vorbeşti cu el mai des.

| EuDoarEu_4521 explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri :X :*

| Loredana_5130 a răspuns:

Nu trebuie sa- l intrebi,trebuie sa-ti dai seama singura... dupa felul cum se poarta cu tine, cum te priveste, poate fii timid.Fii atenta la amanunte, asa -ti vei da seama daca il interesezi.Mult succes!