| Andreea305 a întrebat:

Mie îmi place de un băiat care este in clasă cu mine, iar lui ii place de alta fata tot din clasă cu noi. Fata aceea nu îl prea baga in seama (ea ii da speranțe, iar apoi ii da într-un fel friendzone, iar el tot încearcă, iar pe ea nu o interesează de sentimentele lui), dar el o place de mult timp. Și mie chiar îmi place mult de el, dar nu știu cum sa ma apropii de el. Am încercat sa ii scriu, dar el se vede ca o place pe fata aia și mi-e rușine sa mai încerc pentru ca poate o sa primesc friendzone și nu vreau asta. In realitate ne înțelegem ok, dar nu știu cum sa ma apropii. Ma ajutați? Îmi spuneti cum sa ma apropii de el? Sau ceva sfaturi?
P.S. Pt cei care nu știu ce înseamnă friendzone: Înseamnă când o fată/un băiat ii spune ca vrea sa fie DOAR prieteni persoanei care o/îl place.

4 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Cauta alt baiat. daca isi da baiatul seama ca umbla degeaba dupa tipa care-l baga in friendzone, poti sa ii scrii, sa te dai la el. daca nu, nu merita, cauta alt baiat.

| Andreea305 explică (pentru TanteMarianne):

Mersi, așa m-am gândit și eu.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu zic sa il lasi balta, un tip care umbla dupa fusta uneia care nu il baga in seama si ignora o tipa ce il place, nu merita. Daca tipul se respecta catusi de putin nu statea dupa cealalta fata. Sunt sanse ca el sa intre intr-o relatie cu tine daca insisti. Dar daca cealalta tipa ii da sperante iar, iti da papuci imediat. Persoanele de genul nu au nimic bun de oferit. O sa gasesti pe cineva. Bafta!

| Andreea305 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Mersi! Am crezut ca pot să-l fac sa uite de ea, pentru ca m-am gândit ca el vorbește numai cu ea (mai mult) și dacă vorbește și cu mine și-ar putea da seama ca ea nu il baga in seama. Poate el crede ca așa sunt fetele sau ceva dacă vb numai cu ea, dar dacă ar vorbi și cu alte fete mai mult, ar descoperi ca ea nu-l baga in seama. Bine, așa cred eu, de aceea cer ajutor.