| OchiCapruii a întrebat:

Hei TPU, vine ziua indragostitilor, am 3 luni de cand sunt cu prietena >mea...big grin< :X, as vrea sa pregatesc ceva cu adevarat special, dar va rog fara " o cina", avem doar 14 ani, dau FUNDA!

9 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nuu, eu ti-as propune altceva, sigur o dai gata! deci preapra-ti camera ta, cumpara candele de acelea mici da? inconjori camera cu ele apoi incentru faci o inimioara din candele si ii pui un mic cadou acolo in centru un simbol ceva da? apoi o inviti la tine o pui sa astepte un pic, intri in camera aprinzi tot pui o melodie care ii place si ii pui mana la ochi sa ii zici ca e o surpriza apoi cand va intra sigur ramane muta ce zici? pa si bafta!

| ViVi99 a răspuns:

Poti sa-i daruiesti un buchet de flori si o felicitare, sau un lantisor...nu ai nevoie de daruri prea sofisticate. Important este ca ti-ai amintit si ca vine din partea ta

| AndreyG a răspuns:

Hehe, eu am 15 ani si mi-a trecut prin cap o cina, un film sau o plimbare romantica prin parc. Din pacate, fata pe care o iubesc eu a suferit mai demult, si vrea sa se asigure ca se poate increde in partenerul pe care si-l va alege. Chiar de nu suntem impreuna, eu ii fac uneori poezii si/sau alte lucruri manual fabricate. Desi nu suntem impreuna, eu ii voi pregati ceva pentru ziua indragostitilor. Fii atent. Nu stiu cum este personalitatea ta, sau a prietenei tale dar. eu unul cred ca daca ii faci tu ceva cu mana ta, va aprecia mult. Oricine poate sa cumpere ceva de la magazin, dar nu oricine isi poate arata iubirea prin folosirea muncii si timpului propriu. Poti folosi ideile mele, sa faci o poezie si o scrisoare de dragoste. sunt multe lucruri, foloseste-ti imaginatia. Bafta

| Geamăna a răspuns:

Poti sa ii iei o cutiuta gen cufar, in care sa pui un biletel pe care sa scrie " In acest cufar sa pastrezi toata emotia, iubirea, siceritatea, loialitatea pe care le-ai simtit alaturi de mine dar si nervii pe care fara sa vreau ti i-am provocat cateodata. Sa pui toate dezamagirile tale aici si sa imi spui de ele atunci cand vom fi 2 batranei care o sa se iubeasca la fel ca in prima zi si vom deschide acest cufar al iubirii noastre."

Mie mi se pare o idee foarte inspirata . big grin

Funda ? batting eyelashes

| alecssandra a răspuns:

Eu,pentru iubitul meu i-am pregatit o iesire la cinema film [Star Wars] in 3D,si i-am zis de dinainte ca asta va fi cadoul de valentines,apoi dupa film dormim impreuna si cel mai probabil bem o sampanie,vin sau ceva bun. El,nu stiu ce-mi pregateste,nu prea se pricepe cu alesul cadourilor,cel mai probabil ma taraste in mall si cand vede ca imi place ceva mi-l cumpara... laughing Oricum,e foarte penal sa-i oferi jucarii de plus si alte chestii de genullaughing) Imi aduc aminte ca am oferit si eu la randul meu [dar am si primit, dar nu am fost incantata, dar am oferit pentru ca am considerat ca e traditie sa cumperi inimioare siropoase de valentine's] si cand am oferit in primul an iubitului meu un ursulet cu inimioara el mi-a zis ca sincer nu e cu de'astea iar in anii urmatori[avem 3 ani si 4 luni] am fost atenta si am apreciat mult ca a fost sincer si i-am spus si eu la randul meu ca nu ma dau in vant dupa astea...mult noroc

| cuculici a răspuns:

Cel mai potrivit cadou ar fi un ursulet sau o inimioara de plus sau o cutii cu bomboane de ciocolata de la milka

| helena9206 a răspuns:

Uite, toate chestiile de la Me to You sunt super dragute, si la varsta voastra ar fi foarte dulci. Gasesti acolo ursuleti, felicitari, diferite chestii cum ar fi rame pu poze, cani, tot felul de accesorii cu un mesaj foarte romantci. Eu am 20 de ani, si inca ma dau in vant dupa chestiile astea.

| OchiCapruii explică:

Nu ti se pare ca esti cam nesimtit, vezi-ti de treaba ta si lasa lumea in pace cu raspunsurile tale de rahat.

| AnKu03 a răspuns:

Eu zic ca cel mai potrivit cadou ar fi o fotografie cu voi doi pusa intr-o rama cat mai ochioasa. happy si daca te loveste talentul, poti sa-i scrii si o poezie pe spatele pozei big grin spun asta din perspectiva unei fete care ar aprecia enorm un astfel de cadou happy
alege daruri simple cu incarcatura afectiva ^_^