| Sandra1678 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa spun aici ce ma doare. Am avut o relație de 2 ani jumate cu un băiat, el era în alta tara de 5 luni, în ultimul timp el se comporta urat cu mine vorbea cu fete si a decis sa luam o pauza, el în pauza asta o stat cu o fata s-a culcat cu ea. In fine, eu nu l-am cautat, am văzut ca nu mai are rost sa aștept nimic. După o luna de când nu mai vorbisem deloc, m-am cuplat cu un baiat era ok, eram fericita, fostul meu prieten când a aflat de la un prieten din România ca sunt într-o relație a început sa ma caute, sa ma sune sa plângă ca ma vrea înapoi, ca ma iubește etc. Eu ii tot spuneam ca nu mai vreau absolut nimic cu el, dar nici nu voiam sa sufere.
După o săptămână a venit acasă doar ca să se impace cu mine și-a cerut iertare și m-am impacat cu el și după am plecat cu el, suntem bine, dar fata care a fost cu el în timpul când noi eram despărțiti sta chiar lângă blocul nostru, e sora celui mai bun prieten al iubitului meu, aproape in fiecare zi sta cu noi afara, se tot uita la mine ma studiază, habar nu am, se uita la iubitul meu încerca să se bage in seamna mereu, mi-a spus ca la iubit chiar daca au vorbit vreo luna.
Eu cu iubitul meu ne-am iertat reciproc și am zis ca trecem peste, dar eu nu credeam ca o sa ma deranjeze prezenta ei tot timpul, dar totuși cred ca și el ar mai vrea ceva cu ea, habar nu am, asta îmi da de înțeles prin ce vorbește cu ea când suntem afara ma simt prea nașpa, câteodată ma gândesc ca mai bine eram singura și linistita decât în situația asta. Nu mai am încrederea pe care o aveam, siguranța. Cand ea a avut o problema în familie el credea ca are legătură cu el, ca ea suferă după el și asta spunea încontinuu și i-am spus de ce te interesează atat? Spunea ca e sora prietenului lui, ca el oricum nu mai simte nimic pentru ea și ca niciodată nu ar mai vrea nimic cu ea ca asta ar însemna să mă piardă pe mine, dar am fost trădata și se comporta prea urat cu mine și doar când a văzut ca sunt cu alt băiat a făcut tot posibilul sa ma aiba înapoi, a zis ca doar atunci și-a dat seama ce a pierdut. Spuneti ce sa fac, voi ați fi iertat? Ați fi trecut peste și sa va prefaceti ca nu e nimic și ca totul e bine. Vreau un sfat, dau fundă, mulțumesc dacă ați citit tot.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu era ceva de iertat. Imi pare ca se plictisise de tine si a inceput sa mai vorbeasca si cu alte fete, in speranta ca ar putea sa gaseasca ceva mai bun. Nu cred ca te iubeste sincer, cred doar ca are o mica obsesie in legatura cu tine si te vede ca pe un trofeu pe care nu vrea sa il piarda. Cred ca ai procedat gresit mergand la el si iertand ceea ce a facut. Faptul ca nu mai ai incredere in el, clatina destul de mult relatia voastra, care, sincer, nu cred ca o sa aiba vreun viitor. Parerea mea e ca ar trebui sa renunti la asta. Ce ti-a facut in trecut, mai poate face si in viitor. Faptul ca a inceput sa vorbeasca cu alte fete si comportamentul urat fata de tine, ar trebui sa te puna pe ganduri serios.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cand viata pare complicata si te ambitionezi tu singura sa o faci si mai complicata...

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i genul caruia ii place sa se culce cu cat mai multe fete/femei, odata ce nu a dat 2 bani pe relatia voastra, s-a mutat cu usurinta la alta, apoi s-a intors la tine sis e distreaza cu cine-i cedeaza.

| Sandra1678 explică (pentru Aasdfghj):

Mulțumesc de sfat

| LeSuiton a răspuns (pentru Sandra1678):

Asta se intampla cand esti fraiera.