| lolita28 a întrebat:

Hei tu...sunt îndrăgostită de un băiat care este presat de părinții lui sa.și trăiască copilăria....Toate încercările de a.l face sa își schimbe părerea au eșuat...la început i.am trimis un mesaj în care a aflat ce simt pt el...asta după ce am vorbit pe numărul lui cu fratele sau care m a luat peste picior...După faza cu mesajul am auzit de la o prietena comuna ca mama lui este foarte suparata pentru ceea ce se întâmplă și mă intelege dar nu vrea ca eu sa am ceva cu băiatul ei... i.am trimis un bilet (el a vrut) în care tot așa i am zis ce se întâmplă cu mine... înapoi am primit o guma.și niciun răspuns... de atunci tot astept acel raspuns (chiar dacă știu ca e negativ)...în fine...sa zicem ca biletul din partea lui nu sa.l mai primesc...nu mă supăr...După o perioada îmi trimite un mesaj pe Facebook spunându.mi ca sunt o mincinoasa și sa nu mă mai pună boala sa îi mai trimit ceva ca de când a auzit numele meu a avut parte numai de calvar... i.am răspuns cât am putut eu de indiferent...la un moment dat nu am mai simțit o perioada mai nimic pentru el...uitasem de el... începeam sa simt ceva pentru altcineva...dar apoi am mai primit un mesaj de la el care m.a făcut sa îmi dau seama ca nu pot sa mă descotorosesc de el și ca încă îl mai iubesc....acum as vrea sa îi trimit un mesaj în care sa îi spun sa.mi zică adevărul și sa nu mă mai amane asa... faza e ca nu știu ce sa îi scriu...și mă gândesc ca în cazul în care ii scriu ceva nu as vrea sa par disperata...voi ce părere aveti:sa mai aștept sau sa fac încă un pas? Dau funda

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Deja pari disperata. Lasa baiatul in pace, nu il interesezi. Daca ar fi vrut o relatie cu tine, ati fi fost impreuna. Tot restul cu parintii si fratele nu are nici o valoare.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai asteapta pana-n primavara.

| h3r a răspuns:

Poate ar trebui să mai profiți și tu de copilărie.