| Zixi a întrebat:

Hei.Urasc cand prietenul meu imi ascunde chestii si mai intotdeauna am impresia ca ma minte ca nu imi spune de fiecare data adevarul,astazi am gasit din greseala in calculatorul lui o poza cu o fata m-am enervat tare pentru ca sunt o fire geloasa si nu suport minciuna si nici chestiile de genu asta,sa ai prietena si sa ai poze cu altcineva in pc, mai bine sa imi zica in fata bai nu te mai plac si is mai multumita, nu stiu ce sa cred,as vrea sa ii spun sa vorbesc cu el dar mie si rusine, mi-e rusine sa ii spun tot ce am pe suflet ca il fac sa sufere si mi-e rusine de rusinea lui, asa am fost mereu am tacut si am tinut in mine dar nu mai pot nu stiu ce sa fac...voi credeti ca ar fi mai bine sa vorbesc cu el si sa ii spun sa imi explice ce e cu poza aia? Ii cunosc toata familia toate verisoarele si toate prietenele dar pe fata asta nu o cunosc sunt de 3 ani cu el sad il iubesc dar chestiile astea le detest, am ajuns la concluzia ca toti baieti sunt la fel, iti spun ca te iubesc ca esti cea mai frumoasa si ei ce fac se uita la altele pe facebook vorbesc cu altele chestii la care cu tine nu le vorbesc angry. Ce spuneti sa vorbesc cu el, sa-i spun ce ma doare cu adevarat? sad

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca da!
Nu trebuie sa ti toate lucrurile astea in tine. Mai bine le lamuriti amandoi. Ii spui ce te deranjeaza, el iti spune ce parere are, calm si frumos si pana la urma trebuie sa ajungeti la un punct comun.
Asa ar trebui sa discute doi parteneri, mai ales cand sunt impreuna de 3 ani.

| Bianca598 a răspuns:

Vorbeste cu el, este cel mai bine. si sa-l rogi sa-ti spuna adevarul, nu se te minta ca nu ajuta cu nimic asta. Eu asta as face... Bafta :*

| Anonima264 a răspuns:

Mai bine vorbeste cu el, spune-i adevarul si tot ce ai pe suflet!
Nu meriti sa fii mintita!
Spune-i si de ce are poza cu o fata!
Daca vezi ca se cam balbaie cand vorbeste sau ca se cam gandeste putin la ce sa iti zica inseamna clar ca nu are scuze.
Intr-o relatie nu trebuie sa fie ascunse lucruri.
Eu daca as fii in loucl tau stii ce as face?
As mai "cauta detalii" despre el si daca aflu ca mai m mintit cu ceva las parasi!
Acum iti spun parerea mea, tu faci ce vrei!

| Emilian601 a răspuns:

Cred ca va asteapta o discutie luuuuuuunga,
spune-i in fata ceea ce crezi, daca nu-i spui este ca si cum ti-ai face rau, ai fi propriul tau dusman. sa-ti reprimi starile? NUUUU!
spune exact ceea ce crezi, iar el iti va spune daca crezi este gresit, sau cel putin iti va oferi punctul sau de vedere.
inca un sfat, nu fi "slaba" cand ii vei spune toate cele...

| Irinami21 a răspuns:

Heyy...din partea mea, eu te-as incuraja, sa-i zici tot ce ai pe suflet chiar daca va veti certa....inima voastra este facuta una pentru cealalta..asa ca tot la tine tine mai mult, eu asa as face daca as fi in locul tau, pentru ca asta mi se pare cel mai corect

| chocco1995 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine,nu are de ce sa sufere, poate doar din cauza adevarului, si o sa-l doara, spune-i sa nu te minta si sa-ti spuna tot adevarul, asa e cel mai bine