| Eligirl a întrebat:

Hei URGENT va rog. dacă nu am ciclu regulat și trebuia sa îmi vina ciclul acum 2 zile, și am făcut-o cu prezervativ da și neprotejat, dar s a spălat prietenul meu înainte sa o facem neprotejat, și a și urinat, pot rămâne?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul descris de tine probabilitatea formarii unei sarcini este extrem de mica, spre imposibila. Deoarece exista o anumita probabilitate ca menstruatia sa nu se produca la data preconizata fiindca ciclul este neregulat. Din acest motiv apare posibilitatea ca sexul sa nu fie intretinut in perioada de 8-9 zile de dinaintea menstruatiei cand posibilitatea de formare a unei sarcini este considerata ca fiind imposibila, insa faptul ca partenerul tau si-a spalat penisul si a urinat dupa ejaculare scade intratat de mult posibilitatea formarii unei sarcini, incat se poate aprecia si considera ca formarea unei sarcini devine aproape imposibila. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost neprotejat este posibil sa fi ramas gravida.