| Geo_4577 a întrebat:

Am si eu o problema am facut sex neprotejat dar prietenul meu s-a terminat afara...trebuia sa-mi vina ciclul pe 12 dar a intaziat 2 zile si pana acum venea regulat...am crampe cum am cand trebuie sa imi vina ciclul si atat. pot sa fiu insracinata?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si poti si nu poti.
Nu ne dai nici un fel de amanunte,nu putem ghici.
Iar sexul neprotejat are asemenea rezultate,de obicei se lasa cu cate o sarcina.
Daca mai intarzie,fa un test de sarcina,desi poate crampele respective au aparut tocmai pentru ca iti vine ciclul.
Daca ai noroc si scapi, protejeaza-te, ca uite cu ce frica stai acum!
Merita?

| ShowTim3 a răspuns:

Du-te la ginecolog pana nu este tarziu, pai el nu stie daca a dat pe afara sau in tine? ciclul poate sa vina mai tarziu nu e neaparat fix pe data aia.
Data viitoare cand faceti dragoste protejativa... sunt multe metode anticonceptionale, sau daca nu vreti asta incercati si voi "ceva mai pervers " lol sa se scape si el altundeva nu in...
Sper ca ti-am fost de ajutor, sfatul meu du-te la ginecolog nu iti fie rusine ca sa nu regreti mai tarziu si data viitoare cand faci dragoste ti-am zis mai sus happy Succes!

| nicaruaga a răspuns:

Mai, incearca sa te relaxezi, probabil ai fost foarte stresata de la acel contact sexuala. stresul iti deregleaza ciclul, si din cauza asta probabil intarziewinking

| AnnY98 a răspuns:

Sar putea...mai bine du-te si fa-ti un test de sarcina...sa fi sigura