| AoiTori a întrebat:

Hei! Va rog ajutati-ma urgent! Tocmai am vorbit cu un tip pe mess (nu il cunosc, nu stiu de unde e) si m-a intrebat de unde sunt si ce varsta am. Eu nu i-am dat datele reale caci nu am incredere in asemenea oameni. Apoi m-a intrebat daca am prieten, si i-am raspuns afirmativ (in ciuda faptului ca nu am). Eu de curiozitate l-am inttrebat de ce ma intreaba asemenea chestii. El mi-a zis ca mi-a luat id-ul de pe un site unde srie ca sunt interesata de sex. Eu am ramas masca la chestia asta, dar este ciudat faptul ca niste persoane imi trimeteau pe mess tot felul de site-uri de acest gen. Va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce sa fac? Nu vreau ca sa dea cineva cunoscut de mine pe niste site-uri destrabalate! Va rog ajutati-ma urgent ca innebunesc! Chiar nu stiu ce am facut! Nu am nicio legatura ca asta! (scuzati categoria dar nu stiam unde sa o incatrez)

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

El si-a gasit doar un motiv pentru care are id tau, nu este nimic adevarat din ce spune, specimeni din astea sunt, si mereu vor fi, nu ai de ce sa te sperii, in legatura cu site-ul e fake, daca nu ai cont pe o asemenea pagina n-are de unde sa-ti gaseasca id acolo.
Numai bine!
pa, pa

Răspuns utilizator avertizat
| wolfheart a răspuns:

Inprimul rand intreaba-l pe ce site te-a gasit si vezi in e-malurile de la persoanele alea si inchide conturile facute din greseala si nu mai deschide e-maluri de acest gen decat daca vrei

| xBya a răspuns:

Asa cum au mai spus si ceilalti, cere`i site-ul de pe care a luat id`ul tau. Sunt o gramada de site`uri gen 'afla cine e invisible pe messenger' unde daca bagi id`ul cuiva, il salveaza si il foloseste pe tot felul de alte site`uri. Nu prea ai ve sa faci in cazul asta, doar daca nu vrei sa te avanti serios in treaba si sa ii raportezi.
Mai e posibilitatea ca individul sa fi mintit, dupa spusele lui @sexicika

| BANN3R a răspuns:

Nu prea am inteles ce anume doresti. cauta mailul tau pe google. si vezi pe unde ai conturi. stergele si gata... dai ignore aluia si gata. cine te pune sa vorbesti cu toti

| selysol a răspuns:

cine te pune sa vorbesti cu toti care iti dau add? asa am patit si eeu odata mi-a dat cinea add si mi se parea un nume cunoscut si am acceptat nu am vorbit deloc cu el pana ce am vazut ca avea o poza deochiata la avatar i-am si dat ign pe loc si asa tot imi mai dauu add tot felul de englezi dar la toti ign te sfatuiesc sa faci acelasi lucru in fine asta a fost o mica paranteza ca sa zic asa laughing in legatura cu problema ta daca nu te-ai inregistrat tu e clar ca minte acum nu stiu cum e cu site-urile alea deochiate... daca trebuie si parola ta de la idd sau doar id-ul si pui tu o parola ca pe TPU de exemplu... nu te mai ingrijora degeaba vezi unde esti inregistrata pe goolge si itit stergi conturile bafta

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Stai lin dai ignor permanent sunt 100% sigur ca minte sau schimbati id bafta

| diana99999 a răspuns:

Poate un prieten sau un coleg care-ti stie id-ul, a facut acel contwinking eu ti-as recomanda sa-l stergi, si tipului da-i iggnorwinking bafta!

| JackLow a răspuns:

Poti sa stai linistita... daca tu stii ca nu te-ai inregistrat pe astfel de site-uri nu are rost sa iti faci griji.
Dupa cum zicea si sexycika el doar si-a gasit un motiv pentru care sa iti ia id-ul; P
Poti sa ii dau linistita ignore si nu iti mai face probleme.