| DvonSmile a întrebat:

TPU! Am si eu o dilema. si sper sa ma ajutati sa scap de ea. Imi place de un baiat. L-am cunoscut la un concurs de skate. Prima data nu stiam cum il cheama, de fapt nu stiam nimic despre el. Apoi l-a intrebat un amic de al meu cum il cheama. Cand concursul s-a terminat un alt amic s-a dus sa-i ceara numarul lui pentru mine. Cand i-a spus sa-i de-a numarul acel baiat l-a intrebat ca pentru cine si i-a spus, iar el i la dat. Seara cand am intrat in casa am intrat pe Facebook si i-a i-am gasit contul de facebook-ul. Am vorbit cu el pe chat, m-a intrebat daca eu sunt fata de la contest si dupa aia mi-a dat id-ul lui. Am mai vorbit cu el pe mess, iar dupa aia n-am mai vorbit timp de 4 saptamani. Saptamana aceasta am vorbit cu el si i-am propus sa ne cunoastem, iar el a fost de acord. Mi-a cerut numarul si mi-a spus ca ma suna cand vine in orasul meu. Precizez ca nu suntem din acelasi oras, dar orasele sunt aproape.Prima problema este ca a spus ca mai este o fata interesata de el. Daca nu-l bag eu in seama pe mess, el nici atat. A doua problema este ca eu sunt o persoana mai rusinoasa si inchisa in ea. Cred ca el este perfect si ca nu am sanse la el. Si mai este o problema care m-a bagat in dilema de-a binelea. Un coleg de al meu care este amic cu acel baiat l-a sunat si l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine si a spus ca nu si a mai spus ca eu ma dau la el. Insa pe mess imi vorbeste frumos cu mine si imi pune des semne ca aceasta ' :* '.
Acum intrebarile sunt : Credeti ca vrea sa ne imprietenim? Ar trebui sa mai incerc sau nu? Si daca i-a spus acele lucruri colegului meu asta inseamna ca nu vrea sa aiba o relatie cu mine?
Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc frumos! : )

2 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

1.Probabil.
2.Incercarea moarte n-are.
3. Daca i-a spus acele lucruri colegului tau inseamna ca nu te cunoaste inca suficient de bine, si daca sunteti si din orase diferite...e cam aiurea.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti cauti pe altcineva pentru ca tipul te tine ca si roata de rezerva, adica nu are ce face... vorbeste cu tine, deci nu il intereseaza.
Cauta pe altcineva mai deschis si care sa fie dispus sa vorbeasca cu tine pentur ce estiwinking
Bafta si numai binehappy