| Maria20020 a întrebat:

Hei! Vorbeam cu un băiat pe care îl cunosc și în realitate de la școală. Eu am 15 ani iar el 16.La școală nici nu mă saluta, nici măcar nu se uita la mine, deci nu avea treabă cu mine, bun...de cand am terminat scoala, adica acum merg la același liceu cu el și de câteva săptămâni sau aproape o lună a început să îi placă de mine, îmi trimitea poze cu el, chestii.El a spus că vrea să fie împreună cu mine de vreo 4 ori, eu nu am zis că da și nici că nu, am spus poate..nu stiu ce a înțeles el din ‘poate’. Și a început să îmi pună foarte, foarte multe emoticoane inimiori si altele. Eu chiar ziceam în timpul în care eram cu el la școală în gândul meu : "ce fain se îmbracă ăsta! cine mai ca și el.Si se îmbracă fain și îi frumos". Și am vorbit ceva timp cu el, in fierare zi, dimineață și seară și am cam început să țin la el..Am început să țin la el cam prea mult dar el nu mai îmi scrie nimic..asta este problema și aproape toată ziua este activ pe Facebook, dar absolut nimic nu zice...A văzut și mesajul..nu vreau eu să îi scriu și nu vreau să par nici o disperară după el. Dacă vrea Dumnezeu, vorbesc cu el, dacă nu..asta este.Ce pot face și eu dar nu știu exact de ce mă vrea atât de mult.El mă întreba dacă îl las să îmi pună mâna pe fund când mă vede de nu știu câte ori mi-a spus și de fiecare dată am spus că nu sau nu știu, pentru că sunt sigură că uită.Ce poți înțelege prin asta? So, întrebările sunt:1.De ce mă vrea cu adevărat?(adică ce înțelegeți voi prin toată povestea asta lungă)?
2.De ce nu vrea să îmi răspundă la mesaj dintr-odată? sad

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i ca esti dispusa, ori ca ai vrea sa va intalniti dar in mod real, pentru a putea iesi la o plimbare in 2, cu scopul de a discuta despre posibilele aspecte care ar privi legarea unei adevarate prietenii de lunga durata. big grin Succes!

| Subsemnatul123 a răspuns:

"Am început să țin la el cam prea mult dar el nu mai îmi scrie nimic"
Si eu faceam chestii similare cand eram la liceu. Bagam in seama in fiecare zi fete de care imi placea, fara sa existe vreun motiv real. Cand am vazut ca ele nu ma baga in seama deloc am constatat ca nu le intereseaza si nu le-am mai scris nimic. Oricum nu cred ca se punea problema sa le placa de mine pentru ca eram un fraier ratat. Evident femeile nu vor sa aiba de-a face cu fraieri ratati.

"Dacă vrea Dumnezeu, vorbesc cu el, dacă nu..asta este"
laughing
Eu zic sa lasi complexele religioase la o parte pentru ca nu-ti pica nimic din cer. Daca ai ceva de zis, zi-i, daca nu, sanatate.

| anndreeaac1999 a răspuns:

Fată când mai vorbiți cere-i să ieșiți pe afara, lasă mesajele laughing)