| YaHabibi a întrebat:

Hei! vreau sa va spun si eu povestea mea.De 1 an si 5 luni stau cu un barbat insurat.El are un copil cu ea si asta il leaga nu vrea creasca fara tata, el avand 1 an si 9 luni...nu stiu ce sa mai fac m-am saturat sa fiu pusa pe locul 2.Il iubesc si el ma iubeste imi tot spune sa astept dar eu sufar din cauza lui.In ultima perioada a inceput sa stea cu mine 3 4 ore pe zi si asta fiind noaptea. Zice ca ma iubeste pe mine si ca pe mine ma vrea nu pe ea dar este mama copilului lui.Din cauza mea o bate, cand este cu mine o injura si i vorbeste foarte urat cand il suna si ne aumuzam aman2 pe chestia asta, eu o urasc pentru ca poate sa aiba parte mereu de barbatul pe care il iubesc dar cateodata imi pare rau de ea.Menzionez ca am fost prinsi chiar in casa lor, in patul lor dar ea la iertat...asta s-a intamplat acum 6 luni si el inca este cu mine.Cu ceva timp in urma m-a sunat zicandu'mi sa i las barbatul in pace ca au un copil sa imi vad de viata mea Etc.Ea stie ca el este inca cu mine. In acel moment m-am simtit foarte urat si sunt constienta ca nu fac un lucru bun si ca poate distrug o familie dar il iubesc foarte mult. Cand ia'm spus'o lui mi-a spus sa nu ascult ce spune ea ca o bate asa o invata minte sa nu ma mai sune ca el ma iubeste si nu vrea sa ma piarda mai ales pentru ea.nu stiu ce sa mai fac eu am 17 ani si el 24. un sfat prietenesc?

Răspuns Câştigător
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am stat cu un baiat insurat dar nu am ajuns la sex pentru ca nu am vrut..am fost foarte desteapta pentru ca stiam consecintele.Asa era si el cu ea.o injura nu da pe acasa ..imi spunea mereu sa ma rabdare ..si am asteptatat..si tot am astesptat si nu se tinead e cuvant.Toata lumea spunea ca nu se va desparti chiar daca ma iubeste si sa stii ca asa este. Daca tine la tine, tine...asta nu se va schimba. Daca era o lasa, din prima luna(crede-ma). Asculta sfaturile cui a trecut prin asa ceva.O lasa de mult, fara promisiuni.Sa nu crezi nimic din ce spune.O injura..ok.acasa nu stii cum e cu ea...cand sunt amandoi..nu stii. Pune piciorul in prag. Spune ..acum ori niciodata. Daca te iubeste..va fi acum nu mai tarziuwinking

21 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Un barbat care e in stare sa dea intr-o femeie e un nimic. Ar trebui sa fii constienta de faptul ca, daca pe ea o bate, nici soarta ta nu va fi departe de a ei.

| Drolja a răspuns:

Nu o să mă leg de faptul că eşti a treia roată de la o bicicletă căsătorită la care nu ai ce căuta, pentru că şi eu am avut relaţii cu bărbaţi însuraţi, DAR, în atenţia ta şi a tutei căreia i-ai dat fundă, la ambele din voi părând că valorile (cineva din exterior ar putea râde când aude de acest cuvânt în contextul unor amante) voastre sunt total pe dos. Adică concubinajul (adică situaţia ta) constă în sex, şi nu în fidelitatea pe care voi o pretindeţi, iar căsătoria e cea care solicită sentimentele şi statornicia pe care tu i-o soliciţi.
Bărbatul nu iese dintr-o relaţie de căsnicie, pentru a intra într-o alta, ci o creează pe a doua numai dacă aceasta constă în sex.

Dacă tu crezi că un bărbat îşi părăseşte nevasta şi copilul, pentru a îşi face altă nevastă şi copil, ori eşti proastă, ori el e prost, ori amândoi.
Dar la cum scrii, nici nu am dubii că eşti o idioată completă, care cere fidelitate de unde nu trebuie şi nu e cazul să ceară, fiind inconştientă de faptul că tu eşti acolo pentru un singur lucru: ***.

Până să realizeze el că a dat cu oiștea-n gard, şi să se te părăsească, nu e mult. Asta numai în cazul în care e un ignorant de proporţii.

A, şi dacă bărbatul chiar şi-a bătut nevasta, ai nimerit pe mâini bune!
Viva amantelor proaste!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa iti fie rusine, ai distrus o familie, rusine, la 17 ani ai tai ar trebui sa ai alte preocupari (invatat, iesit in club.). nu e numai vina ta, e si al iubitului tau care a facut imensa greseala de a se insura si de a face un copil la o varsta mult prea tanara. eu cand le explic ca nu e normal sa te insori+faci copil mai repede 28-29, toti zic ca sunt nebun, da uite consecintele, si nu e prima data cand aud intamplari de genul asta

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mi-e mila de saraca femeie care are un copil.ai sa ii faci si tu un copil si o sa fi tu cea care primeste bataie cand se satura de tine.Numai prin faptul ca si-a lovit nevasta cu care are un copil, a savarsit ceva capital si si-a compromis demnitatea ca om.Decat sa traiesti cu asa ceva mai bine iti traiesti tot restul vietii in singuratate.

| pufulescu a răspuns:

Deci unul care isi bate partenera si se da la pustoaice are si familie si amanta! Probabil amante, ca daca tot are succes la pustoaice nu vad de ce nu ar sta cu doua trei. Inca o confirmare ca tot ' baietii rai ' au succes la fete, oricate comentarii ipocrite ar insira fatucile de pe TPU despre iubirea pura si eterica pe care si-o doresc.
Cat despre tine, nu inteleg de ce te complaci in situatia asa incurcata! Poti gasi usor un baiat mai mare ca varsta dar necasatorit. Iubirea pe care i-o porti e trecatoare, tine minte, nu stii niciodata cum se va comporta intr-un cuplu stabil partenerul, mai ales ca in cazul tau mai are si antecedente de violenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O patesti si tu mai tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fiiiii proastă, nu îți distruge viața pentru gunoiul ăla.
Dacă o lasă pe aia nu o să renunțe și la copilu' lui. La 17 ani vrei să crești copilu' alteia?

| YaHabibi explică (pentru anonim_4396):

Nu asta este problema ca eu nu vreau sa cresc copilul alteia.

| dragodana a răspuns:

Salut! Tu n-ai experienta de viata si noi iti spunem ceva ce tu nu vrei sa auzi.
Ne-ai intrebat, noi iti raspundem.
El e un idiot profitor si voi doua niste "inteligente".Nu este intentia mea sa va jignesc, dar am facut-o ca sa fie o palma care sa te trezeasca din vis.
Ti-ai creat o bula in care traiesti si nu vrei sa intelegi ca te vrea doar pentru sex.Crede-ma! Mai sunt si alti baieti pe lumea asta.
Trebuie sa tai raul de la radacina.Ori cu tine, ori cu ea.Stiu ca este extrem de greu ceea ce-ti propun sa faci, dar e cel mai bine asa. Timpul le rezolva pe toate.
Nu exista nu pot. Exista nu vreau.Mai tarziu iti va parea rau ca nu ai facut acest pas.
O inseala pe ea cu tine.Se desparte de ea, te ia pe tine. Faceti un copil impreuna.Te bate.El trece la alta.Ai sa zici ca el te iubeste si nu-ti va face asta. Wake up! A facut-o o data si se complace in asta, o va mai face si alta data.
Curaj! Noi te sustinem.

| YaHabibi explică (pentru dragodana):

Buna! Chiar am vorbit astazi cu el pe acesta tema.i-am spus sa faca o alegere ca asa nu mai merge. zice sa i acord putin timp pentru ca nu stie ce sa faca trebuie sa ia o decizie serioasa nu vrea sa ma piarda nici pe mine dar nici copilul ..acum astept decizia lui. daca imi spune sa mai continui asa inca putin eu ma retrag.asta e, viata merge inainte cu si fara el. intr-adevar as suferi dar sunt tanara si as putea sa imi gasesc pe altcineva. oricum multumesc pentru sfat!

| dragodana a răspuns (pentru YaHabibi):

Bravo! Asta e decizie de aplaudat. Sper din tot sufletul sa o pui in aplicare.

| YaHabibi explică (pentru dragodana):

Te pup happy

| e1xtz a răspuns:

Sfaturi prietenesti pentru ceea ce faci tu nu prea cred ca ai sa primesti.

Scârbos din partea lui ca la vârsta maturități, trecut de 22 de ani, insurat si cu un copil de câteva luni acum un an jumătate când ati început, a păcălit tot un copil sa aibă o relatie cu el...iar tu chiar daca ai mai crescut si ai început sa intelegi realitatea faptelor mai bine tot continui cu el.

Iti spun cu siguranta ca astea se întorc intr-o zi, ti-o spun din experienta, sunt 'cal' bătrân, pe toate ce le facem 'negre' le plătim.

Ca sa realizezi ce faci, minunat intr-o zi ar fi sa iei lase nevasta si copilul, sa ramai gravida, sa ii faci copil la 18 ani, si mai peste un an sa isi faca pe alta, lucru deloc exclus sa se sature si de tine, si sa fi tu cea batuta dupa aceea...aceste obiceiuri o sa ii rămână.

La vârsta ta frumoasa si la oportunitatile de a-ti trai dragostea si tineretea intr-un mod plăcut, te 'bucuri' de o relatie atât de urata si negativa.

Deschide ochii!

Sfatul prietenesc ce l-ai cerut e greu de digerat si nu iti place, dar e realist.

| YaHabibi explică (pentru e1xtz):

Continui pentru ca il iubesc nu pot sta fara el, ei nu sunt casatoriti in acte a avut o aventura cu ea si a ramas gravida el nu la vrut copilul dar ea da si nu o putea obliga sa faca avort..acum il iubeste copilul normal e al lui mi-am mai propus sa ma mut cu el si sa crestem copilul impreuna dar eu nu vreau sa cresc copilul alteia si in plus sunt prea tanara ca sa i fac eu alt copil am zis ca este mai bine sa astept dar a inceput sa nu prea mai imi placa chestia asta.

| YaHabibi explică (pentru e1xtz):

Continui cu el pentru ca il iubesc.ei nu sunt casatoriti in acte au avut o aventura si a ramas gravida. el nu la vrut acel copil dar ea da si nu putea sa o oblige sa faca avort.Acum il iubeste pentru ca este copilul lui mi-a mai propus sa ne mutam impreuna si sa crestem copilul dar eu nu vreau sa cresc copilul alteia si sa i fac eu altul nicidecum pentru ca sunt prea tanara, si am zis ca e mai bine sa astept dar a inceput sa nu prea imi mai placa relatia asta ma simt pusa pe locul doi.

| NH4OH a răspuns:

Bună.
Tu pentru el ești doar o plăcere, mai ales că stă cu tine mai mult noaptea laughing Nu-ți mai face iluzii. El e om la casa lui, cu copil și o soție. Gândește-te că taică-tu vine acasă cu o altă femeie, cu vreo 10 ani mai tânără ca maică-ta și o face cu ea, chiar în casa voastră sub ochii tăi și ai mamei tale. Gândește-te să o vezi pe maică-ta bătută de taică-tu.
Eu aș zice să-ți vezi de tineretul tău, probabil ești cu mult mai tânără decât el.
Așa fac bărbații. Soția lui nu-i poate oferi mereu ceea ce-și dorește el, așa că se duce în căutare. Fetele din ziua de azi sunt orbite dde o dragoste invizibilă și probabil inexistentă.
Există un proverb pe care o să-l reproduc, nu-l mai știu exact.
O persoană o cunoști și-ți dai seama că e bună la suflet din comportamentul său cu alte persoane înafară de tine.
El cum o bate pe soția sa, așa probabil vei ajunge și tu după ce se va plictisi de tine. Pune-te în locul soției, a copilului lor. Gândește-te cum ar fi să fie și părinții tăi așa.
Timp de un an și 5 luni a făcut sex cu tine fericit, cine știe cât va mai dura. Probabil până te va lăsa și pe tine.
Baftă.
Vezi-ți de viața ta, o să ai de aface cu ceva mai grav. Soția lui poate băga divorț ( poate implica și poliția ) pentru că s-a săturat de el și de tine, iar el de asemenea se va plictisi și de tine, cândva, fii sigură de asta.

| NH4OH a răspuns (pentru NH4OH):

Acum am citit că ai 17 ani. Măi, fată, vezi-ți de cluburile și gențile tale, lasă băiatul, poate e fumat.

| Quassaar a răspuns:

Parintii tai ce spun? Nu te intreaba unde petreci noptile? Sau poate si ei sunt la fel de iresposabili ca si tine. Te complaci intr-o relatie nociva pentru amandoi. Paraseste-l, chiar daca te doare incearca sa faci ceva bun cu viata ta pana nu este prea tarziu. Succes!

| Elvira575 a răspuns:

Tu sa fii in locul ei si cineva sa-ti faca asa, ti-ar placea? Cum te-ai simti?
poate si il iubesti tu, dar renunta mai fata.
Este insurat are deja viata lui, plus ca este si copilul la mijloc.In cazul asta el sufera cel mai mult.
Chiar si daca vei fi cu el nu vei fi niciodata fericita, pentru ca distrugi 2 fiinte, mai cu seama un copil nevinovat si o sarmana femeie care nu poarta nici o vina.

| beellaa a răspuns:

Saluttt. lasa-mi id tau sa mai povestim. nu mai pot trimite mesaj sad. Pupp :*