| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani am fost cu un baiat (o relatie de 1 saptamana). Eu il placeam mult dar el nu. La inceput imi dadea senzatia ca ma iubeste, se dadea la mine si alte chestii. Si acum ma tot baga in seama pe facebook si in realitate ma strange in brate. Imi trimite pe fb mesaje cu : "ce mai faci my lover?", "ce mai faci beib?". (astea sunt puse"in gluma" cica de el) Mereu cand vede ca vorbesc cu alt baiat devine oarecum gelos. Ce sa mai inteleg? Ma place? Sau e genul de baiat care vrea sa nu-si piearda persoana care-l place?(adica vrea sa stie ca o fata il place mult).
p.s.: la inceput credea ca il plac foarte mult pentru ca asta era adevarul, dar acum e cu totul altceva. nu cred ca-l mai plac.
Ce dilema mai am si eulaughing

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Sa stii ca e diferenta mare intre a place si a iubi, dar trebuie sa treci prin multe experiente sa iti dai seama cat de visator ai fost la inceput, cat de mult te-au orbit pasiunile dar si cat de repede au trecut.
Faptul ca el vrea nu te obliga pe tine cu nimic, important e ce vrei tu si ce simti tu cu adevarat. Daca esti una din persoanele careia ii place sa se lase in bataia pustii, sa fie luata de vant, treaba ta! Dar cred ca fiecare avem ceva de spus, un plan, un viitor, nu stam sa ne construim planul in functie de sentimentele de pe o zi pe alta a altor persoane.
Daca nu e nimic concret, doar jocul de-a declaratia, mergi mai departe, viata e frumoasa, lumea e mare, cunoaste si pe altii!

| MiruD a răspuns:

El iubeste in gluma? Si te place in gluma?
Spune-i si tu ca iti place, ca il iubesti, si apoi ca ai glumit.
El stie ca l-ai placut si de aia face asa. Se simte mandru.
Ce sa zic... tongue

| LoveTenis a răspuns:

Cred ca baiatul ala doar nu vrea sa isi piarda persoana care il place pe el fiindca nu stiu ce crede el ca e popular daca o persoana il place happy!

| Florinaa123 a răspuns:

Gelozia este un semn de iubire. Poate ca acum, cand tu nu i mai dai importanta a realizat ce a pierdut si si a dat seama ca te iubeste cu adevarat.

| ILoveYou26 a răspuns:

Vrea sa te cucereasca din noulaughing Sa te faca sa-l placi iar. Pentru ca a vazut ca nu-i mai dai atentie.Si incearca si el sa te abordeze cu vorbe dastea.Stii cum e? Roata se intoarce.Inainte il placeai tu, si el pe tine nu.Acum el te vrea (te place), si tie nu-ti mai pasahee hee

| MTPU a răspuns:

În primul rând, cred că ar trebui să-i vorbeşti. Să-l întrebi. Să-i spui dacă tu nu simţi nimic pentru el. Poate că te iubeşte acum, şi şi-a dat seama ce a avut şi a pierdut.
Eu nu cunosc persoana respectivă şi nu ştiu ce fel de om e.