| GummitsaxXx a întrebat:

Heii all. Deci. Vi s-a intamplat vrodata sa. Simtiti iubirea pentru o fata/ un baiat. Dar..Cand aflati ca si el/ea va place si ar fi momentu sa deveniti un cuplu. Va speriati si. Parca acea "iubire" pe care ati simtit-o dispare? Ati avut momente din astea? Sincer imi e cam frica..Pentru ca sunt indragostita de un baiat..Si. Cand da semne ca si el ma place ma sperii si. Parca se duce sentimentu brusc.Ce sa fac? sad imi e frica. P.S nu am mai avut pana acum o relatie.

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce copila esti, maturizeazate

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Da, mi s-a intamplat acum mult timp. E normal, fiind prima relatie. Eu cred ca tii la el si poate iti este teama sa incepi o relatie. Nu esti sigura daca il placi sau nu dar acea "iubire" nu dispare asa in 2 secunde. Ori e, ori nu e. Gandeste-te cum iti este mai bine: cu sau fara el.
Asa cum spuneam mi s-a intamplat acum cativa ani. Cand nu era cu mine si nu vorbeam, ma gandeam la el apoi cand s-a apropiat de mine si m-a intrebat daca vreau sa avem o relatie parca am dat inapoi. A fost ciudat si pentru mine. La vremea aceea nu am acceptat dar am fost impreuna dupa o perioada de timp. happy Eu cred ca ar trebui sa ii dai o sansa.

| Blu3Smyle a răspuns:

Exact asa ma simt si eu... o vizez noaptea dar daca imi imaginez ca sunt cu ea sau ceva parca dragostea disparea.Nu dragostea nu dispare dispare doar sentimentul acela de ce o sa mai fac eu la scoala sa zic ca sigur ii faci ceva sau no... ce sa faci? nimic o sa fie mult mai frumos daca o sa fiti impreuna imagineazati un sarut si dupa crede-ma ca o sati revina elanul.Succes!

| OtipaOarecare a răspuns:

Probabil ca motivul pentru care te simti asa este ca nu ai mai fost intr-o relatie pana acum.
Nu mi s-a intamplat niciodata, sincera sa fiu.
Daca esti indragostita si el face primul pas sau ceva de genul, cred ca cel mai bun lucru este sa ii spui ca nu ai mai fost intr-o relatie pana acum iar daca te iubeste, te va lua cu incetul si va avea grija de sentimentele tale. Fi-i sincera si sa nu iti fie rusine de acest lucru, fiecare am fost facuti intr-un fel anume.

Mult noroc si ai grija de tine:*