| Awkesna a întrebat:

Heii, am avut o prietena cea mai buna, care s-a dovedit a fi o mincinoasa si o barfitoare.
Inainte sa fiu cu un coleg de al ei de clasa, i-am aratat acesteia mesajele cu el si voiam sa-i cer o parere, mi-a zis sa nu fiu cu el ca o sa isi bata joc de mine, dar nu am ascultat-o pentru ca eu chiar am inceput sa tin la el, s-a dus ea repede si i-a spus lui ca i-am arat ei mesajele, bun am iertat-o, cand eram impreuna cu astea ea tot se dadea la el, il imbratisa, il pupa de fata cu mine si ca sa nu bata chiar la ochi imi spunea : nu te deranjeaza nu? Va dati seama ca m-am simtit ca ultimul om, dar am iertat-o, am zis poate nu mai face faze naspa, m-am despartit de el dintr-un motiv banal, a cautat scandal el, i-am arat mesajele prietenei mele si mi-a spus : ""|ti-am zis ca nu o sa te tina mult cu el! ", razand in gandul eiwinking, ma simteam ca ultimul om, dar eu tot vorbeam cu baiatul cu care am fost, ma suna, eram costinenta ca inca mai tine la mine de ma cauta si ma suna pe facebook sa ma vada, mi-a spus ca prietena mea i-a aratat mesajele de despartire, de ce ma duc cu paratu la ea? Si am zis, pana aici a fost! A facut in asa fel sa ma desparta, mi-am dat seama dupa cum imi vorbea ea, m-am certat cu ea, imi spunea mie ca m-am schimbat... si chestii, nu stiu cum pot rezista, eu chiar tin la baiatul acela, mai vorbim uneori, ne-am distantat datorita ei, ea spune despre mine ca sunt c***a, ca imi bat joc de toti baietii, el normal ca o crede, nu stiu e prea convingatoare ea, nu ma asteptam sa spune astfel de chestii fiind constienta ca eu nu am facut absolut nimic si plang dupa fostul, m-am mai intalnit cu el, ne mai sarutam, imbratisam, dar cand eram noi 2, cand eram mai multi se comporta cu mine ca si cum eram ultimul om, avem prieteni comuni, asta e problema sau cel putin eu nu am mai ramas cu prietenii comuni ca incet incet fosta prietena cea buna mi-a furat toti prietenii, nu ma asteptam sa-mi faca una ca asta, din cauza ei acum am o reputatie de tot rahatu in scoala, nu stiu ce sa mai fac, aud la tot pasul vorbe despre mine care nu sunt adevarate! si nu stiu cum sa rezolv situatia, sunt in ultimul hal, sunt la pamant, ce sa fac? :-| Fundaa

3 răspunsuri:
| Latky a răspuns:

Cand vrei sa intri intr-o relatie ar trebui sa nu mai ai prietene bune si sa nu povestesti despre viata ta prea multe deoarece ea a fost geloasa pe tine... Ar trebui sa nu te mai lasi calcata in picioare de ea fa-eu si tu inapoi, arata-i ca nu iti pasa de ce spune ea lumei. Incearca si tu sa iti iei prieteni inapoi. baga-te si tu in viata ei cum s-a bagat ea in a ta

| AndrewAndy a răspuns:

Ca sa rezisti in ziua de azi trebuie sa iti pastrezi acel "cui ii pasa". Reputatie chestii, trestii....in ce clasa esti? Pe mine ma cunoaste tot liceul, cand intru pe poarta toti ma saluta si vorbesc cu toti dar cand ajung in fata unei anumite fete(de care imi place) pur si simplu nu stiu ce sa mai ziclaughing Daca baiatu ala chiar tine la tine eu zic sa vorbiti, sa ii explici tot de la cap pana la coada si vedeti voi cum ramane. Viata e prea scurta si nu o irosi pentru niste invidiosi amarati. Sa aveti grija de voi! Pa

| oanaionella a răspuns:

Prietene de acest gen tot o sa mai ai! fii mai rezervata adica sa nu spui la toata lumea ce faci si cu cine. fetele sunt foarte rele sa stii! pastreaza doar pentru tine momentele frumoase si chiar si supararile iar cu baiatul incearca sa vorbesti sa ii spui ca ai gresit ca ai avut incredere in prietena ta si ca nu o sa mai fie situatii de gen.cum te.ai simtit tu dar iti dai seama ce prost s.a simtit el sa stie ca prietena ta stie tot ce faceti voi 2.