| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu iubita mea.
relatia a inceput acum doua luni.primele patru saptamani au fost de vis.eram exact ce ne-am dorit si ne spuneam asta cu fiecare ocazie.m-am simtit iubit pentru ce sunt si cred ca si ea.ii faceam complimente si le aprecia intotdeauna.am avut o foarte mica neintelegere si desi si-a cerut iertare si am iertat-o spunea ca e suparata pe ea insasi.doar eu existam pentru ea si avea gesturi de tandrete, imi facea si ea complimente.nu imi refuza nici o propunere pertinenta.

in urmatoarele 4 saptamani s-a distantat de mine repede si am avut o discutie pe tema asta relativ repede pentru ca am observant schimbarea imediat.m-a mintit spunand ca nu e nimic si ca nu am cunoscut-o.a devenit rece, de gesturi tandre nu incape vorba(au disparut complet din partea ei), nici complimente nu mai face.nu am mai auzit un compliment de cateva saptamani din partea ei.nu mai aduc zambet pe chipul ei indiferent ce gesturi fac eu sa ii arat cat de mult conteaza pentru mine.nu ma mai ia de mana deloc.

prietenii nostri comuni au observant distanta asta dintre noi iar eu ma simt tot mai prost.nu aveam nici un raspuns.nu imi venea sa cred ce se intampla si cum si de ce s-a schimbat asa.

in perioada aia pe cand eram afara am fost intrebat de niste prieteni cati ani are iubita mea si au spus ca e mica si ca voi gasi alte fete la facultate iar eu am raspuns cu un daaa sarcastic.ea era cu spatele dar a auzit conversatia si desi nu s-a suparat pe mine s-a ofticat pe situatia respectiva.(nu am de gand sa ii fac asa ceva cand voi pleca si desi I-am explicat foarte amanuntit situatia fiindca oricum nu stiam ce anume auzise.pe moment a zis ca I-a trecut insa zilele trecute am aflat ca asta e motivul distantei asteia.a spus ca ii este frica sa puna suflet ca la inceput pana nu vede ca voi pleca si va fi bine. vrea sa ii acord timp.

eu de atunci si pana azi sunt un om trist.am suferit mult din cauza asta si inca o fac.cand mergem la o petrecere danseaza cu prietenele eu sunt invizibil.desi stam ulul langa altul e departe de mine.inca ma saruta dar nu stiu pentru cat timp. distanta a introdus-o treptat in relatie iar astazi nu mai am nimic.

nu mai este persoana pe care o iubesc si sigur nici eu nu mai sunt pentru ea din cauza tristetii care ma macina mereu.tin atat de mult la ea si ma raneste orice in perioada asta.noi care nu ne certam deloc acum nu trece zii fara cearta tot pe tema faptului ca e rece.am incercat sa o fac sa inteleaga ca ea este tot pentru mine si nu am nevoie si nu vreau pe altcineva.sunt pregatit sa ii fiu fidel si I-as acorda timp insa nu stiu de cat are nevoie si nu stiu nici daca isi va mai reveni vreodata.
relatia astazi este nefericita din punctul meu de vedere.pentru ea e ok si daca incerc sa ii explic din nou cum ma simt imi cere intelegere, atat.

nu mai stiu ce sa fac.nu imi vine sa cred ca mi-am pierdut persoana iubita.eram atat de incantat de relatia asta fiindca mergea perfect.regret ziua aia in care am iesit afara si a capatat indoiala.nu mai zambeste deloc cand ma vede este rece rece cu mine.azi daca ne certam nu isi accepta vina dar fata pe care o iubesc eu si-ar fi dat seama ca greseste si ar fi fost indreptatita sa se supere pe ea insasi.

3 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

E mica, ce sa ceri de la o puștoaică? Ea face ce stie mai bine, adica ce vrea ea.Te-ai grabit sa investesti sentimente in ea si acum esti aproape de a da faliment.Pe viitor fii mai rezervat.Da-i papucii, sterge cu buretele tot si mai ales arunca tot ce te lega de ea.Cauta-ti una mai matura.

| Marius925990 a răspuns (pentru Awesom):

Sunt 2 ani intre noi deci nu e asa o diferenta de varsta.alta alternative mai buna nu am inca daca o parasesc

| Biancadiahaagayaiw a răspuns:

Ahh pai, uite cum sta treaba, rotul la inceput e roz si sweet, dupa nu mai e chiar asa. Nici in 2 ani nu ti cunosti cu adevarat partenerul de langa tine, dapoi in 2 luni...plus de asta iubirea..pfoa, si eu am crezut ca stiu ce e aia iubire, dar m am inselat. Fii atent, daca te iubea cu adevarat, facea orice sa ramana langa tine. Iubirea inseamna sacrificii, intelegere si incredere, nu cuvinde dulci, kisses ori tinut de mana. O sa fie bine. Pupicei