| BeautifulAngelOana a întrebat:

Heii.am din nou o intrebare. Astazi,fratele fostului meu iubit, m-a sunat sa ne intalnim.mai bine de 15 minute am ascultat cum se cearta el(X) cu fostul meu iubit (Y) a cui sunt eu. dupa ce am ascultat i am spus ca nu pot sa ne vedem pt ca am musafiri.Y ofta ca un copil mic.laughing
Eu si Y dupa despartire am avut momente mai frumoase decat in relatie.,unele,nu mai vorbisem de o luna, iar apoi iarasi vorbeam.Nu foartemlt,dar vorbeam si mereu imi spune : Doamne cat te am iubit. Daca nu ascultai de altii si acum eram impreuna ".De o groaza de ori isi anula intalnirile cu iubita doar ca sa stie ca sunt eu bine,apoi nu ii raspundea la telefon ca sa vorbeasca cu mine.M am uitat pe profilul lui de facebook si am vazut o groaza de poze distribuite,gen : Orice loc din oras ma face sa ma gandesc la tine, Toti ne intoarcem la ceea ce iubim,, degeaba ai sentimente daca nu ti le arati.M /am gandit ca nu poate fi vorba de iubita lui atata timp cat e cu ea, doar ii spune sentimentele lui..Si am observat ca multi din prietenii lui imi scriu pe facebook si ma intreaba daca am prieten..Eu cred ca el mai simte ceva pt mine, chiar si 10% macar. Toti prietenii lui spun ca iubita lui e o curva,toata familia lui ma vrea pe mine ca cica el e in siguranta doar langa mine.Y se uita non stop la ce vorbesc eu cu fratele lui si nu stiu motivul.Voi ce spuneti? Si eu, ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraCris a răspuns:

Tu mai simţi ceva pentru el?

| AlexandraCris a răspuns:

Dacă mai simţi ceva pentru el, merită să vă împăcaţi. E clar că el te iubeşte. Nu ştiu care e motivul despărţirii, dar dacă amândoi mai simţiţi încă ceva pentru celălalt, atunci nu se merită să vă minţiţi singuri şi să staţi separaţi. Din ce ai scris tu mai sus, eu am dedus că el ţine mai mult la tine decât la iubita lui. Din moment ce atâta lume vă vrea împreună, înseamnă că vă stă bine împreună şi că vorba aceea: "vă potriviţi". Nu vreau să îţi dau un sfat greşit pentru că nu cunosc în totalitate povestea. Dar din ce ai scris tu mai sus, eu v-aş sugera să vă împacaţi. Tu şti cel mai bine ce simţi pentru el. Nu are rost să vă minţiţi singuri.
Succes!

| Darkness13 a răspuns:

Daca e cum ai povestit tu, "Y" inca te placekiss
Si tu il placi pe el, deci impacativa!