| xLemonish a întrebat:

Heii`.kiss Am observat ca in ultimul timp imi apar cosuri si puncte negre pe fata`. :-& Ce pot face? Cum sa scap de ele? Cu ce sa ma dau dupa ce le storc ca sa nu apara iar`? :-s

Răspuns Câştigător
| Inkheart a răspuns:

Daca ai ajuns la pubertate este logic sa iti apara. Te poti duce la cosmetica, daca le storci singura de obicei se umfla si se irita, prin urmare o sa fie mai evidente.
Iti recomand suc de lamaie sau de rosii. E foarte bun fiecare dintre ele.

3 răspunsuri:
| gabrielaoana11 a răspuns:

Zinerit dar existe si alte tratamente funda?

| 1n3x a răspuns:

Esti in perioada de pubertate.

| DydyAlynutza a răspuns:

Este ceva normal... trebuie sa iti scoti punctele negre si asta o poti face cu o crema specializata sau cu un praf ce se numeste "Pudra de argila". Eu folosesc pudra de argila. Trebuie sa pui 1-2 lingurite de pudra intr-o cana si apoi sa adaugi putina apa, apoi amesteci cu lingurita.
Sper ca te-am ajutat!