| dgvdbd a întrebat:

Mai nou, am observat ca imi apar din ce in ce mai multe cosuri si puncte negre cu toate ca imi curat fata zilnic. Ce ar trebui sa fac ca sa nu mai imi apara?

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Bună! În primul rând oricine are acnee! Şi medicul dermatolog este cel mai în măsură să te ajute cu tratamentul! Dar să-ţi spun ce am facut eu.
Mi-am cumpărat Zineryt de la farmacie, costă între 30-50 lei. Am scăpat acum 2 ani de coşuri.
Sunt multe geluri de curăţare de la Nivea, care au efect!
Foloseşte loţiunea Clean&Clear pentru puncte negre, dă rezultate la prima aplicare, costă 19 lei şi o găseşti la Carrefour!
Există ceaiuri pentru ten luminos de la Fares, care la fel dau rezultate!
Zeama de lămâie, pasta de dinţi şi iaurtul sunt de asemenea bune pentru coşuri, iar mălaiul este excelent pentru puncte negre! Fundă? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| kikita99 a răspuns:

Daca cosul nu este inca aprut pune un cub de gheata pe el si tinel 5 minute si repeta asta la 2 -3 ore si chiar daca va aparea cosul va trece foarte repede, DACA COSUL ESTE APARUT FOLOSESTE O MASCA DIN :2 pastile de aspirina pisate si o lingurita de apa tine-o 10 minute pe fata si cosurile vor trece mult mai repede chiarin 2 zile sau pune-ti iaurt pe fata pentru ca acesta le va usca! SPER CA TE-AM AJUTAT!

| AdAndi a răspuns:

Dacaai vreo 12, 13, 14, 15 ani este normal e in timpul pubertatii happy