| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am si eu o întrebare. Perioada fertila este doar o zi sau mai multe? Si cam cat durează? Daca nu esti in perioada fertila nu poti rămâne însărcinată? Si ce simti in acea perioada?

6 răspunsuri:
| NRazvan a răspuns:

Buna! Perioada fertila dureaza mai multe zile, poti ramane oricand insarcinata doar ca in perioada fertila sun sansele cele mai mari. Iti recomand sa-ti iei o aplicatie pe telefon care sa-ti spuna cand trebuie sa-ti vina menstruatia, cand esti in perioada fertila etc etc. Incearca sa cauti ceva gen calendar menstruatie. Cat despre ce simti... nu stiu, tind sa cred ca nu se intamplanimic interesant.

| deeaandreea08 a răspuns (pentru NRazvan):

Mulțumesc! Dar daca atinge penisul de vaginul meu si nu ejaculează, sunt șanse sa rămâi?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NRazvan):

De ce nu-i explici d-rei si faptul ca acea aplicatie existenta pe telefon poate fi folosita numai de catre fetele sau femeile care au ciclul menstrual REGULAT?

| Peaceman1 a răspuns (pentru deeaandreea08):

Sunt șanse dacă el a fost excitat înainte. Îți recomand aplicația glow dacă ai menstruație regulata, m-a surprins intr-un mod placut, are tot ce i trebuie.

| NRazvan a răspuns (pentru deeaandreea08):

Penisul are secretii pe care le elimina pentru lubrifiere fara ca noi baietii sa ne dam seama. Uneori in secretiile alea se mai gasesc si spermatozoizi. Specialistii lui peste sustin ca exista Mici sanse sa ramai. Dar sa fim seriosi... daca ma intrebi pe mine sunt de parere ca nu se va intampla nimic happy

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Iti recomand sa iti instalezi un calendar menstrual, acolo arata exact perioada ta fertila