| Crinutzaaa a întrebat:

Heii, buna. Cine imi da si mie niste sfaturi? cum pot sa fac un baiat sa se indragosteasca de mine? FARA MISTOURI, ca nu am nevoie de asa ceva

Răspuns Câştigător
| luliluli a răspuns:

Nu stiu daca poti sa faci pe cineva sa se indragosteasca de tine...
Atunci cand te indragostesti, ai o stare anume, in prezenta celuilalt, o stare de bine... te indragostesti fara ca "celalalt"sa faca ceva. te indragostesti pur si simplu. Cred ca e vorba de chimie.
Poti, insa, sa iubesti pe cineva, fara sa fii indragostit.
Dragostea de tipul asta se construieste incet, incet, si se bazeaza pe respectul reciproc dintre doua persoane.
Cauta sa petreci cat mai mult timp cu persoana in cauza, sa vezi ce-i place si ce nu-i place, ce preocupari comune aveti - daca aveti - ajuta-l atunci cand are nevoie de ajutor, si toate astea fara sa-l sufoci, adica discret.
Eu cred ca intai si intai trebuie sa-i demonstrezi celuilalt ca poate avea incredere in tine. Dar pentru asta trebuie sa ii arati ca si tu ai incredere in el. Apoi, odata stabilita increderea, nu-ti ramane decat sa incerci sa-i fii "cel mai bun prieten"in adevaratul sens al cuvantului. In timp, prietenia se poate transforma in dragoste.
Sper sa-ti iasa!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuța fără mișto vreau să te întreb ceva, ce preferi ca băiatul să fie indrăgostit de fizicul tău, s au de ceea ce esti tu cu adevărat, de persoana Crinuța? Că frumusetea fizică stim cu toții că ea sare in ochi, dar ea trece, este normal ca o fată să fie spălată, machiată parfumată picioarele epilate și pedichiurate la zi, plus un toc înalt atrage orice bărbat, dar m ai sînt bărbați care nu se multumesc ca fata să arate bine, este important ca ea să știe să poarte o conversatie, să stie să fie cum se zice popular de gașcă, acum nu stiu ce vîrstă ai, și ce doresti să scoți in evidență la tine pentr-u a fi remarcată fizicul care dacă doar pentru aspectul exterior te vrea aia nu e dragoste, este o aventură de o noapte, și a doua zi cînd te scoli o i a la fugă, s au pune preț pe frumusețea interioară, care tu trebyie să o cultivi, fiind blîndă, nu pusă mereu pe ceartă, știind să asculti cînd el are ceva de spus, nu doar tu să fii cea care să domine o relatie, și să vă feriti amîndoi de gelozie, că asta este o boală incurabilă din ne fericire, eu î-ți doresc multă sănătate, și succes.Să te ajute Dumnezeu să găsesti băiatul potrivit.

| Crinutzaaa explică:

Multumesc mult pentru sfaturi, si eu sunt de parere ca sinceritatea si increderea sunt foarte importante.

| Koalass a răspuns:

Dragoste cu sila nu prea se poate dar se poate sa fii si tuh mai mereu pe langa el dar fara sa il sufoci, sa vorbesti cu el, sa incerci sa ii afli preferintele si poate chiar sa i le faci

| StefanXy a răspuns:

Sincer,baietilor le place o fata care sa ii ameteasca dar sa fie si respingatoare.Mergi cu el la piscina, imbracate in ceva sexy, date la el ia-l de gat, pune o privire perversa.Cand vrea sa puna mana pe tine respingel, nu il bate daca pune doar il respingi mai ales cand incearca sa te sarute.Fai asta maxim 2 saptamani si o sa fie nebun dupa tine big grin

| Oanaa93 a răspuns:

Sincer nu cred ca poti sau...hee hee fi tu insuti nu incerca sa pretinzi ca esti altceva sau altcineva decat esti. Baieti in totdeauna vor aprecia sinceritatea si naturaletea mai presus de orice pitziponceala si orice alte gesturi tongue. Baieti apreciaza fetele care se simt bine si la o samanta in parc nu neaparat la o apa plata cu lamaie in centru pe nu stiu ce terasa tongue. Parerea mea eu de multe ori am patit ca un coleg sa se indragosteasca de mine fara sa vreau si fara nicio intentie doar mergeam cu el acasa de la scoala ( stam in aceeasi zona ) radeam, glumeam mai vorbeam serios, doar ne simteam bine, mai mergeam la inghetata (o platea el ) si intr-o zi sa scapat si mi-a spus frumoaso (el stiind ca am prieten de 3 ani ) ma bufnit rasu pe mine laughing nu ma laud, ca nu sunt eu frumoasa frumoaselor, dar multi colegi de clasa mi-au spus ca arat bine si sa nu ma machiez niciodata strident ca acopera naturaletea si frumusetea cu care mam nascut!

| RazvyFTW1249 a răspuns:

Stai pe langa el si da-i mici semne ca il placi, dar semnele sa nu fie foarte vizibile si el daca te place la randul lui le va vedeawinking