| NebunaDinCartii a întrebat:

As cam avea nevoie da sfaturi. Tin la un baiat dar el are prietena. Cum as putea depasi momentul. P.S fara mistouri.

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără miștouri, dar nu îți mai lăsa sentimentele libere.
Gândește pozitiv și "pune ochii" pe unul singurel.
La mulți ani!
Pa, pa.

| eu4you a răspuns:

Este imposibil sa treci peste.O stiu din experienta.Nu ai altceva de facut decat sa iti placa de altcineva.Si asta nu se intampla daca vrei, se intampla pur si simplu, deci, nu incerca sa iti impui sa placi pe cineva.Scuze daca suna descurajator, dar, sunt si eu in aceeasi situatie mizerabila si nu am avut cum sa ies din ea.

| senstein a răspuns:

Citesti carti.

| Azµre a răspuns:

Treci peste. Nu-ți mai bate capul. Câți ani ai?

| NuMaContrazice a răspuns:

Fa-ti alt prieten.

| Larisssaa a răspuns:

Gaseste o alta ocupatie.

| Keith a răspuns:

Putin cam greu daca are prietena, sansele le vei avea cand va fi el din nou single, pana atunci nu prea ai oportunitati.

| Nelamuritul a răspuns:

Gasesteti alta prietena sau pur si simplu nu te mai gandi chiar daca e greu stiu cum ii.

| SoloPC a răspuns:

Lasa sa se desparta de prietena lui si intri tu in factiune

| SoloPC a răspuns:

Lasa sa se desparta de prietena lui si intri tu in factiune!

| SoloPC a răspuns:

Asteapta sa se deasparta de prietena si intri tu in faciuneeee!

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Pai nu lasa asta sa te supere nu o sa stea toata viata cu ea asteapta momentu potrivit si daca nu risti nu castigi

| Adeluuuu a răspuns:

Incearca sa iti gasesti un iubit.Bineinteles de care sa iti placa si tie si... poate te va face sa il uit... Funda?

| MadyLarysa a răspuns:

Am patit si eu la fel.el stie ca il placi? daca nu stie ai face bine sa ii spui si sa astepti o parere sau un raspun de la el. daca vezi ca nu ai sanse te retragi si incerci sa iti ocupi timpu cu alte activitati, de ce nu sa iti cauti un prieten

| MaiaMv a răspuns:

Pai,incearca sa nu te gandesti la el! De fiecare data cand iti apare in minte, gandeste-te la alt ceva.Fa-ti prieteni noi si pastreaza-ti sufletul deschis ca sa te indragostesti de un baiat doar al tau! Succes :*