| BrOnaJeu a întrebat:

VOT+FUNDA!

Cum pot sa fac un baiat sa ma placa? Sa se indragosteasca de mine. Vreau sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Mamicaaa a răspuns:

Pai fii amuzanta laughingEu cam asa reusesclaughingPrefate ca esti interesata de lucrurile pe care el le face. Vorbeste cu el pe mess si nu uita sa fi amuzanta e cel mai importantlaughingsper ca te-am ajutat ♥☺:*

16 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Fii tu insati! Cred ca asta conteaza, sa te iubeasca pentru cine esti, nu pentru cine incerci sa fii!

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Daca o sa te placa te place asa cum esti nu trebuie sa-l "vrajesti" si chestii de alea.Fii tu insuti nu incerca sa fii altcineva pentru ca nu ai sa reusesti si poate ca el se va indragosti de persoana pe care vrei tu sa o areti nu de tine (daca ma intelegi)
Daca tot vrei sa il "vrajesti" cu ceva... poti sa-l privesti in ochi seducator, apoi sa-l intrebi ceva concret despre dragoste si sa pleci [asta il va lasa pe ganduri]. Cat despre aranjat eu as zice sa te aranjezi dupa stilul tau. acum depinde cati ani ai. Sper ca te-am ajutat :* Poate primesc o fundita?

| Ezyo a răspuns:

Nu poti sa faci tu pe cineva sa te placa. Totul vine de la sine...happy

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaKti a răspuns:

Nu cred ca cea mai buna idee e sa fi amuzanta sunt multi baietii care o iau altfel chestia cu amuzantul nu incerca sa fi clovnul lui si cat mai simpla nu zice nimeni ca unele glume nu ajuta dar nu exagera :*

| alexxa20 a răspuns:

Poti fii cat mai feminina, atragatoare sa te porti frumos cu el, poate un pic ca si cum ati impreuna si apoi intreaba-l dar fii sigura ca te place cat de cat pentru a nu parea de proasta( scuze expresia) daca nu e de acord ( crede-ma nu ai vrea sa fii pusa in postura asta, eu am fost acum de cateva zile si e aiurea nici nu mai iese p afara sau sa se uite la mine dar nici eu nu mai vb cu el sau sa ma uit la el ) baftaaaa! sper sa fie bune sfaturile mele

| alexxa20 a răspuns:

Incarca sa fii mai feminina cat mai atragatoare si comportate cat de putin ca si cum ati fi impreuna si apoi intreaba-l dar asigurate ca si el te place macar un 10% ( crede-ma daca nu te place si tu il intrebi si spune nu e tare aiurea, mi s-a intamplat)

| CălăreţulFărăNume a răspuns:

Când ajungi într-o societate şi vrei să flirtezi, ai nevoie doar de 10 secunde ca să arunci o privire. Dintr-un foc, ai ales.

Îl fixezi şi rămâi cu privirea asupra lui. Figura se poate repeta de mai multe ori. Acest semn s-ar putea traduce prin:"Fii atent la mine!"

După ce i-ai atras atenţia, cobori încet pleoapele şi-ţi mângâi îndelung părul.

Îl priveşi din nou, te întorci, îţi dai părul pe spate, apoi zâmbeşti. Dacă te găseşte simpatică, el vine spre tine şi conversaţia începe.

- În timp ce bărbatul vorbeşte, tu îl priveşti drept în ochi şi aprobi discret, dând din cap.

- Bărbatul atinge uşor, ca din întâmplare, braţul tău. Cobori capul şi nu zici ceva.

- Te sprijini uşor de el. "Am încredere în tine!" îi comunici, în acelaşi limbaj secret.

- Atingi cu mâna dreaptă umărul bărbatului, în timp ce buzele aproape că ating obrazul acestuia. Aceasta înseamnă "doresc să fiu cât mai aproape de tine".

- Te îndepărtezi puţin de ele şi priveşti cu timiditate spre podea, semnificaţia gestului fiind "accept".

- Zâmbeşti dulce, iar el îţi îmbrăţişează umerii. Aceasta înseamnă "suntem de acord".

- Acum, nu mai este nevoie să faci ceva. Vă sărutaţi. Restul depinde de acest sărut.

- La prima întâlnire, nu vorbi mai mult decât este necesar, lasă-l pe el să-şi descarce sufletul.

- Nu-i telefona tu prima şi în nici un caz de două ori în aceeaşi zi. Conversaţia nu trebuie să dureze mai mult de 10-15 minute.

- Sfârşitul primei întâlniri trebuie să fie din iniţiativa ta.

| CălăreţulFărăNume a răspuns:

Îl priveşi din nou, te întorci, îţi dai părul pe spate, apoi zâmbeşti. Dacă te găseşte simpatică, el vine spre tine şi conversaţia începe.

- În timp ce bărbatul vorbeşte, tu îl priveşti drept în ochi şi aprobi discret, dând din cap.

- Bărbatul atinge uşor, ca din întâmplare, braţul tău. Cobori capul şi nu zici ceva.

- Te sprijini uşor de el. "Am încredere în tine!" îi comunici, în acelaşi limbaj secret.

- Atingi cu mâna dreaptă umărul bărbatului, în timp ce buzele aproape că ating obrazul acestuia. Aceasta înseamnă "doresc să fiu cât mai aproape de tine".

- Te îndepărtezi puţin de ele şi priveşti cu timiditate spre podea, semnificaţia gestului fiind "accept".

- Zâmbeşti dulce, iar el îţi îmbrăţişează umerii. Aceasta înseamnă "suntem de acord".

- Acum, nu mai este nevoie să faci ceva. Vă sărutaţi. Restul depinde de acest sărut.

- La prima întâlnire, nu vorbi mai mult decât este necesar, lasă-l pe el să-şi descarce sufletul.

- Nu-i telefona tu prima şi în nici un caz de două ori în aceeaşi zi. Conversaţia nu trebuie să dureze mai mult de 10-15 minute.

- Sfârşitul primei întâlniri trebuie să fie din iniţiativa ta.

| ionut931 a răspuns:

Fii u insuti poate te place, daca nu inseamna ca felul tau de a fii nu il impresioneaza,,,, si daca se intampla asta nu incerca sa te schimbi poate o sa te placa dar u nu o sa fi prea fericita sa joci "teatru" tot timpul happy

| XFreeX a răspuns:

Cati ani ai si de unde esti... lasa-mi un mesaj

| Rogger14 a răspuns:

Am niste sfaturi:
1. Incearca sa fi tu insuti cand il intalnesti adica sa nu iti maschezi identitatea cum fac unii de pe facebook.
2. Documenteaza-te despre ce ii place lui si ce ii capteaza atentia.
3. Incearca sa il seduci cu fiecare zi ce trece pentru ca el sa isi dea seama incetul cu incetul ca tu il placi pentru ca si el sa te placa.
Si punctul cheie: Nu incerca niciodata sa faci tu primul pas in cererea de prieteni! Funda+Vot! Sper sa iti mearga bine daca respecti aceste 3 sfaturi plus cheia! bye bye

| яãZẄãn3Ľ a răspuns:

Pai. Vorbiti mult pe mess, intreaba-l daca vrea sa fie impreuna cu tine si petreceti mult timp pe afara(sau poti sai dai un sarut si sa-i spui daca te place ) Oricum bafta sa-ti gasesti perechea happy

| slick15 a răspuns:

Te duci la el si ii spui ceea ce simti tu pentru el.big grin

| AdYtZuB a răspuns:

deci sunt baiat sttiu tongue trebuie sa fii amuzanta dar nici prea amuzanta laughing sa nu te machezi prea mult deoarece reieseca... si filteaza cu unul din amicii lui sal intrebe ce parere are despre tine daca ziceca est ide treaba si de asta sa stii ca te place big grin

| starsafir a răspuns:

Mai intai testeaza-l si vezi ce gandeste.Ai nevoie de timp in care sa il studiezi.Nu te arunca asa.O ciocolata care are un ambalaj frumos nu e intotdeauna buna.TRebuie sa fi precauta si atenta.Baietii din ziua de azi nu sunt asa cum par.Incearca sa te apropii de el usor usor urmareste-i fiecare gest si fiecare mutare.Daca cu adevarat iti doresti sa il ai langa tine trebuie sa ai rabdare. Uneori nici timpul nu ne poate ajuta. Deci fi naturala si daca el observa lucru asta e de tine.