| anonim_4396 a întrebat:

Heii buna! Duminica seara, baiatul pe care-l plac mi-a zis ca si el ma place. Normal ca am fost foarte fericita.

Insa este o problema. El este cu o fata pe care o iubeste mai mult. Mi-a zis ca daca nu ar fi cu ea, poate am putea sa fim impreuna. Fata aceea, este o prietena buna de-a mea.

Ce sa fac ca ei 2 sa se desparta? Nu vreau sa par o persoana rea, dar fata cu care este in prezent, nu mai simte nimic pentru el. Stau impreuna doar ca sa il faca gelos pe fostul`.

Lui nu ii pot spune sa se desparta, pentru ca imi e teama ca se va supara pe mine. Si daca i-as spune ce face acea fata, ar crede ca sunt disperata.

Cum sa fac sa se desparta? Chiar ma simt rau cand stiu ca el ma place, dar e cu alta. Va roooog, help mee!:* Cel mai bun raspuns funda, iar restul vot.

Multumesc Anticipat!:*

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca el te iubea o lasa de mult si acum era langa tine, asta e bataie de joc mai fata si nu te rusina spune-i asa: mai omule eu nu am de gand sa o mai lalaiesti cu aventura ta de gelozie asa ca spune-mi o lasi si vi cu mine sau te duci si iti vezi de viata ta? Daca se balbaie sau face gesturi ciudate lasa-l ca nu stie ce vrea de la viata.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sa sti ca nu esti rea daca faci asta! Dar gandeste-te mai intai. Nu actiona fara sa gandesti. Mai intai de toate pune-te in locul prietenei lui big grinaca tu ai fi cu el si s-ar baga prietena ta intre voi cum ar fi? E bine sa te gandesti la tine dar nu mereu.pentru ca tot tie o sa iti fie rau.Si chiar daca ii desparti, daca el o iubeste va trece ceva timp pana va uita de ea, si plus de asta nu cred ca ti-ar place sa fi pe locul 2. Nu stiu. parerea mea este sa ii lasi in pace, chiar daca il placi iti va trece. Si daca ii desparti si te combini tu cu el. De unde sti ca peste cateva zile nu iti da papucii si se intoarce la ea? Si ce faci? tot tu pici la mijloc si nu te alegi cu nimic. Gandeste inainte sa faci ceva. Fi smechera!:* Bafta

| ynna93 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa astepti pana se plictiseste fata aceea de el (ca sigur asta se va intampla daca spui ca nu-l iubeste).si apoi cand vezi ca se despart intri tu in "peisaj"tongue.succes.

| Lolituta a răspuns:

Pai arata-i ca tu esti mai buna ca ea! sa fii aproape de el tot timpul si arata-i ca tu il placi iubesti si apreciezi mai mult decat cealalta, incearca totusi sa ii dai de inteles care sunt intentiile ei daca nu vrei sa ii spui direct sau poti incerca sa vb cui ea si sa ii spui ca nu ar trebui sa stea cu el daca nu il place cu adevarat. sper ca te-am ajutat si sa imi dai funda.