| lllorenusssuumeu a întrebat:

Heii buna TPU am si eu o intrebare nu mai sunt virigina si am facut sex o singura data de cand nu mai sunt virgina faza e ca am facut acuma 5-6 luni cam asa, si cand am facut a durat 5 minute si faza e ca dupa ce am facut sex mai mi-a venit si stopu de atunci seara am fost o saptamana aproape pe stop atunci, si acuma am alt prieten si m-a intrebat daca mai sunt virgina, eu am auzit de la altii ca poate sa se stranga si sa fii virgina inapoi adica daca nu mai faci sex de mult si ai facut o singura data nu stiu am intrebat e adevarat? Si ce sa ii spun lu prietenul meu ca mai sunt sau nu oricum nu se supara dar repet o singura data am facut si a durat 5 minute si n-am mai facut 5-6 luni. cam asa daca nu si mai mult! happy o seara faina.

8 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Virgina esti o singura data in viata, pana intreti relatii pentru prima oara.
Atat!
Se spune ca himenul se ''strange'' la loc daca nu mai este ''folosit''. Nicidecum ca devi virgina.
E posibil ca partenerul tau sa simta in momentul respectiv ca nu mai esti, depinde ce experienta are.
Spune-i adevarul!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Virgina e o fata care nu a facut sex, nu a fost penetrata si nu i s-a rupt himenul. Cazurile in care himenul nu se rupe sunt foarte rare se cheama himen elastic. Chiar si asa, principial vorbind, din moment ce ai facut sex cu penetrare nu mai poti fi virgina.

Himenul nu se strange, o data rupt ramane rupt. Vaginul sau muschii vaginali se pot strange la loc intr-un timp mai mare rezultand un vagin la fel de stramt ca inainte de dezvirginare dar asta e cu totul altceva.

| Deedeek a răspuns:

Si care e intrebarea?

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Alea 5 minute au fost suficiente pentru a de dezvirgina, deci nu mai ești virgina, spune-i iubitului tău adevărul ca dacă nu se supară de ca sa il minți, poate dupa afla ca ia făcut sex și ca l-ai mințit poate încurci mai rău lucrurile, spune-i adevărul și gata. Mult succes big grin.

| Alcyon a răspuns:

Nu mai esti virgina. Ar fi bine sa-i spui prietenului tau adevarul: ca ai facut-o doar o singura data si cu asta basta. E mai bine asa, decat sa-l minti.

| Alcyon a răspuns:

Eu ti-am spus sa nu te culci cu tipul ala, dar se pare ca n-ai ascultat. Acum, suporti consecintele. Virginitatea o data pierduta, nu mai poate fi recuperata. Ai grija ce faci, sa n-ajungi pe post de saltea pentru toti handralaii.

| Ichnat a răspuns:

Odata ce nu mai ai himen nu mai poti zice ca esti virgina...

| queenofsaigon a răspuns:

Nu se strânge nimic...

Spune-i că nu mai ești, și dacă prin vreo minune ăla dinaintea lui nu și-a făcut treaba calumea puteți face împreună mișto de el în timp ce te dezvirginează. Dar îți repet că e puțin probabil să mai fii. De fapt e undeva pe la 0, 0000001%.

Poate dacă ai himenul elastic mai ai o portiță.