| Loredanaloreeu a întrebat:

Buna dragilor am si eu o problema poate ca puteti voi sa ma ajutati :* Povestea mea este : Eu i-am spus lu prietenul meu ca sunt vigina cand m-a intrebat si faza e ca eu nu mai sunt mi-a fost jena ca sa ii recunosc la inceput, si suntem de 1 luna si ceva impreuna si mi-a zis ca daca vreau sa facem dragoste bine stiu ca el nu vrea sa isi bata joc de mine ca stiu si parinti de relatie si chesti dar faza e ca eu nu mai sunt virigina si i-am spus ca mai sunt si acuma daca o sa ii spun adevarul o sa ne despartim si nu vreau pentru ca il iubesc ce sa fac? crying

PS : Nu ma jigniti va rog, cei care comentati mai bine nu raspunde-ti si apropo sex am facut doar o data cu fostul prieten si a durat cam 5-6 minute. nu am facut de mai multe ori crying

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Faptul ca stiu parintii nu e o garantie ca el nu vrea sa-si bata joc de tine,pentru ca discutia voastra despre sex si amanuntele atat de intime doar dupa o luna jumatate de relatie,ma duc cu gandul la interes pur sexual,nu la o relatie bazata pe incredere,dragoste si gingasie...
Asa ca,ai grija ce anume vrea de la tine,asta in primul rand.
In al doilea rand,sper ca esti constienta ca nu poti intoarce timpul inapoi si virginitatea ta e pierduta odata pentru totdeauna, nu e cazul sa transformi lucrul asta intr-o tragedie greaca, inceteaza cu plansul si cu victimizarea.
Faptul ca l-ai mintit denota o imaturitate totala si refuzul sa-ti asumi responsabilitatea pentru faptele tale, lucru pe care-l fac copiii timorati, iar tu la 16 ani ai devenit deja femeie...un copil ascuns intr-un trup de femeie!
Sfatul meu este sa joci cinstit,dar numai daca vezi ca ai cu cine.
Lasa lucrurile asa cum sunt deocamdata si observa cum merge relatia dintre voi.
Daca conversatiile voastre au ca subiect principal sexul si faptul ca esti virgina sau nu,ar fi cazul sa rupi relatia cu baiatul asta,pentru ca pare interesat doar de sex cu o virgina,de nimic altceva.
Daca este grijuliu si atent si discutiile voastre sunt libere si frumoase,atunci e un baiat serios si merita sa afle adevarul, pe care va TREBUI sa i-l spui!
Acum, gandeste-te cum stau de fapt lucrurile si alta data, fereste-te de neadevaruri, nu duc la nimic bun!

14 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Sunteti doar de o luna impreuna si el deja a inceput sa bata apropouri? Nu prea-mi miroase a bine. Ai rabdare, asteapta sa-l cunosti si pe urma mai vedeti. Cel mai bine ar fi sa-i spui ca nu mai esti virgina si cu asta basta. Asta nu-nseamna ca gata, esti obligata sa sari cu el in pat.

| Danysan a răspuns:

Poti sa ai spui ca ai cauzt si ti s-a rupt Himenul destul de recent sau ca din cauza unei intinderi. Daca tine la tine va trece cu vederea -nu recunoste ca tu ai facut asta cu buna stiinta pentru ca va fi foarte dezamagit -Relatie inseamna -NO LIES! Aproape mai toti ar zice pas daca ar afla ca nu mai esti tinad cont ca la inceput asta ai sustinut.Nu are de unde sa stie el ca tu ai facut asta cu ala sau ca ai cazut.Plus ca asa poti sa jonglezi un pic. Inca ceva, asa poti sa vezi daca iubitu tau chiar te iubeste si ar trece peste daca ai fi ajuns la acest lucru accidental sau e cu tine pentru o noua fata pe care sa o inceapa.Te vei convinge!

| Cristiann25 a răspuns:

In locul lui eu as incheia relatia cu tine. Daca tot afirm acest lucru sa-ti dau si explicatia.Nu as face-o pentru ca nu mai esti ci pentru ca m-ai mintit si din cate vad la fel ca si mine nici prietenului tau nu-i place minciuna.Macar incearca sa-i spui pana nu e prea tarziu, spune-i ca ti-a fost frica, rusine sa te inteleaga si ca n-o sa-l mai minti niciodata! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa de putin timp aveti imreuna si gata, vrea sex? Numai dupa dorinta lui iit dai seama de ce a vrut sa te bage in seama, lasa-l ca nu s-au terminat baietii din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa ''iti iei inima in dinti'' si sa-i spui acum, pana nu e prea tarziu.
Daca tine cu adevarat la tine te va ierta, va trece peste aceasta minciunica. Daca nu, invata din greseala asta si n-o mai repeta pe viitor.
Nu trebuie sa-ti fie jena. Adevarul e foarte important. Inainte sa spui ceva, gandeste!
Neaparat sa-i spui adevarul. Ce a fi, a fi. Gandeste-te ca, daca amani, va fi mai rau.

| Foxyyyy a răspuns:

Si totusi nu pricep de ce l-ai mintit. Cati ani ai?

| Loredanaloreeu explică (pentru Foxyyyy):

Pai mi-e frica ca daca i spun o sa ma despart de el si o sa le spuna la prieteni lui sti cum sunt baieti si toti stiu ca eu sunt virigina adica ca nu mi-am inceput viata doar eu si fostul pr stim ce am facut restul nu mai stie nimeni crying... am 16 ani

| Vi003 a răspuns:

Prietenului tau nu-i sta mintea decat la sex? Tine acel adevar pentru tine, evita discutia cu/despre virginitatea-ti pierduta. In fond, e doar treaba ta, treaba lui e sa aiba grija de el. Tu decizi mersul relatiei...Grija!

| Kristinca99 a răspuns:

Buna,ar trebui sa recunosti, sa-i spui adevarul, daca tine la tine te va intelege...

| Antoniuza a răspuns:

1.Pai....nu mai esti virgina.
2.Nu cred ca se va desparti de tine din atat lucru.
3.Gandeste pozitiv.
Te pup!happy

| Loredanaloreeu explică (pentru Antoniuza):

Se va desparti pentru ca mi-a spus ca daca il mint o sa fie grav :l si i-am zis ca nu te mint ce sa fac crying?

| Alcyon a răspuns (pentru Loredanaloreeu):

Si daca se departe de tine ce? S-au terminat baietii de pe Pamant si musai trebuie sa fii cu asta?

| Antoniuza a răspuns (pentru Loredanaloreeu):

Pai...fa-i placerea! Fa sex cu el...si poate nu o sa va despartiti.Pa-pa!happy

| delmalina a răspuns:

Nu ii spune, tine pentru tine. Macar o perioada.