| ĺuЂĺřξ a întrebat:

HEII! cum fac sa imi apara subtritarea in timpul filmului; adica eu am filmul si subtritarea doar ca sunt separate si nu stiu cum sa o bag in film (subtritarea) sad. mersi dau funda love struck love struck scuze de categorie dar e cea mai accesata si am nevoie urgent de rasp.

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Depinde ce fel de player folosesti. De exemplu, daca folosesti VLC media player, dupa ce deschizi filmul cu VLC, apesi pe Video din meniul de sus, apoi Subtitles track, apoi dai Open sau Browse si deschizi de acolo folderul in care ai subtitrarea si dai doua click`uri pe ea. Si gata.
Daca folosesti BSplayer, dupa ce deschizi filmul cu BSplayer, apesi Video, apoi iti apar niste butonase pe doua coloane, in locul in care iti aparea mai inainte Video. Apesi pe primul din coloana din stanga, load subtitles si deschizi de acolo folderul in care ai subtitrarea, apoi dai doua click`uri pe ea. La majoritatea filmelor, BSplayer`ul iti gaseste subtitrari singur, de pe net, dar sunt in engleza, asa ca inchide pagina respectiva, cand ti se deschide, ca sa continui sa pui subtitrarea in romana.
Daca folosesti Windows Media Player, nu stiu exact cum se face, dar unele versiuni pun singure subtitrarea din folderul in care se gaseste si filmul.
Succes!

3 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Fa un folder si baga-le pe aman 2 in acel folder si dupa doar dai clic dreapta si play in bsplayer.

| effect a răspuns:

Iei subtitrarea cu mouse ul si o muti in programul unde ai deschis deja filmul :-)si vei vedea ca merge :-)

| paul_7261 a răspuns:

Salut daca vrei sa iti fie mai usor s-o faci cauta pe net bs player si iti descarca singur subtitrarile baftahappy