| Vampixu a întrebat:

Heii happy
De o saptamana, verisoara mea mai mica si varul meu s-au mutat la mine deoarece matusa a plecat in strainatate si nu a putut sa-i ia. Cu aia mica [ 7 ani] ma inteleg bine, dar cu el mai am putin si ma iau la bataie`[are 17 ani]. Ma tachineaza intruna si ma scoate din sarite. Azi am mers la plaja cu ei, iar atunci cand m-am dezbracat in costum, el a ramas si se holba la mine ca prostul. Nu l-am bagat in seama si m-am intins la soare alaturi de verisoar'mea. El a chicotit si apoi s-a asezat langa mine. L-am ignorat din nou pentru ca nu aveam de gand sa-mi fac nervi dar el m-a luat pe sus si m-a dus in apa, aruncandu-se cu mine. Apa era rece si am inceput sa-i spun sa-mi dea drumul dar el mi-a spus " Si daca nu?". Am renuntat si m-am lasat dusa de el pana am ajuns cu apa pana la gat, unde mi-a dat drumul. Dupa ce am scapat de el, am iesit la mal unde m-am intalnit din intamplare cu 2 colegi, si am inceput sa vorbim indepartandu-ne de locul in care stateam. El cand a vazut ca plec cu colegii mei a venit repede si mi-a spus ca trebuie sa plecam, apoi m-a luat de mana si m-a tras pana la cearceaf, unde ne-am imbracat si am plecat. Cand am ajuns acasa, eu m-am dus sa fac un dus iar el s-a dus cu aia mica in bucatarie. Dupa ce am terminat de facut dus, am iesit doar in prosop si am plecat in camera mea unde l-am gasit stand pe patul meu. Cand m-a vazut a facut o fata gen "O. O" apoi a inceput sa rada ca prostul. Am incercat sa-l dau afara din camera dar el m-a prins de mana, impingandu-ma in perete. Mi-a spus "Ce faci tu e total gresit, si nu stiu cat o sa mai abtin", apoi m-a lasat si a iesit.
Acum, nici nu stiu ce sa mai cred. Pana sa vina la mine, ne-am certat iar acum se comporta asa. Tin sa precizez ca e var vitreg, matusa mea credea ca nu poate face copii si l-a adoptat. Mi se pare ca se comporta ciudat, sa sa-ti tachinezi verisoara apoi sa te dai la ea. Eu in nici-un caz nu ii voi acorda vreo sansa. Chiar daca nu suntem rude sange, nu m-as combina cu el. Mi se pare ciudat, oare se simte atras de mine? Nu stiu ce sa fac, as vrea sa-l intreb ce simte pentru mine, iar daca e ceva mai mult decat as vrea, i-as spune sa renunte. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai mare grija si vorbeste,in primul rand,cu parintii tai.
Baiatul asta te vede ca pe o posibila partenera sexuala, se joaca si poate deveni foarte primejdios.
Spune-le parintilor tai exact ce ai postat aici, vor intelege si vor gasi si solutia corecta.Ai incredere in ei,nu incerca sa rezolvi singura, posibil sa te complici foarte mult si sa para ca TU il provoci pe el!
Hai, curaj.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Anne! Sinceră să fiu nici pe mine nu m-ar face fericita un asemenea comportament. Încearcă să-l eviți cât de mult poți, vorbește cu ai tăi despre comportamentul lui pentru că (e doar părerea mea) nu merită să-ți complici viața.
O zi cu zâmbet și gânduri limpezi.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Nu cred ca e vorba de dragoste la el ci doar de sex. Daca vezi ca e atras de tine nu mai merge nici tu la plaja cu el, ai grija cand faci dus sa inchizi mereu usa la baie etc.ca poate te violeaza intr-o zi :-si mai ales daca e adoptat nu poti sti din ce parinti se trage si cum e. Dupa parerea mea nu ai ce sa discuti cu el, ar trebui sa discuti cu parintii tai despre asta. Ori se potoleste ori se muta singur.la 17 ani e greu dar nici sa te violeze n-ar fi tocmai"placut" nu crezi? Tu cati ani ai? Matusa ta cat sta in strainatate? Daca v-a sta la voi pentru o perioada mai lunga de timp atunci chiar ar trebui sa discuti serios cu parintii tai. Baftawinking

| Ionela78 a răspuns:

Ca.spune-i ca vrei sa discutati dar o discutie mai serioasa! daca vezi ca rade sau ii arde de gluma lasa-l sa vorbeasca singur.si intreaba-l daca te place.si spune-i sa nu mai faca asa deoarece te enerveaza.si ai ptea sa ii acorzi o sansa totusiwinkingbafta!

| Kafeeaua a răspuns:

E un comportament foarte ciudat, este evident ca te place si nu ca pe o verishoara...mai mult de atat.
Incearca sa vorbesticu el...dar nu in gluma.incearca sa ii spui ca vrei ceva matur in discutia voastra! multa bafta!

| catafreestyle a răspuns:

E evident ca te place
parerea mea e ca trebuie sa il faci sa inteleaga ca nu are cum sa ajunga cu tine, daca nu intelege trecem la varianta imperiei.

| Anistoroaia_Ionut_1996 a răspuns:

Vrea safaceti s*x!

| steleon a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine e sa rezolvati intre voi...
Trebuie sa vorbesti cu seriozitate cu el si sa nu te lasi asa usor cu vorbele care ti-le va spune (ex: ca eu te plac sau alte alea)... sper ca team fost de ajutor...

| MultiApp a răspuns:

Sau ati putea sa v-o puneti...