| TVD13 a întrebat:

Heii`!:*
Deci eu am prieten si se pare ca e ceva serios. Si mama tocmai mi-a zis ca ea stie ca eu nu umblu cu baieti ca n-am umblat niciodata si mi-a zis sa n-o dezamagesc. Ea e plecata in alta tara, si mi-a lasat-o pe cap, pe matusa-mea care ma tot controleaza. Baiatul asta m-a supt de >gat:" si ea m-a vazut si a zis ca-i zice lu` mama. Eu nu vreau nici s-o mint pe mama, nici sa fie dezamagita de mine. Eu chiar il plac pe baiatu asta si sincera sa fiu nu am avut niciodata o relatie din asta. Mama nu va fi de-acord nu a fost nici macar sora-mea care practic si ea a trecut prin acelasi lucru.
Ce ma fac?! Nu vreau sa ma cert cu mama, si nici nu vreau sa ma dspart de el. Stiu ca e chestia aia cu prietenu` trece dar familia ramane...
Ce sa >fac?! X_x

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca ai mai mult de 14ani spune-i ca este varsta.Esti adolescenta este normal sa te indrg.

| DeeaMarry a răspuns:

Trebuie sa o faci pe mama ta sa inteleaga ca e absolut normal sa ai un prieten. Desigur, atata timp cat te opresti la un anumit nivel.
Dupa un timp se va obisnui cu ideea ca ai crescut.

| GoguSteriade a răspuns:

Maica-ta nu s-a infruptat din carici ca sa te aduca pe lume? Sau esti adoptata. Ce gandire are si maica-ta? Are planuri de calugarie pentru tine?

| butterflyyy a răspuns:

Incearca sa vb cu maicata si fa-o sa inteleaga...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Stai putin, mama ta nu te lasa sa ai prieten dar ce varsta ai?

| krixxxxs a răspuns:

Roagate de matusa daca nu ii va zice nimic lu maicata e de gasca, dar daca ii zice inseamna ca e comunista, sfatul meu este sa te rogi de matusa s-au sa ii spui mama ta adevarul happy :* funda =d?

| panda18 a răspuns:

Mergi pe drumul inimi