| Monica763 a întrebat:

Ieri am facut sex cu iubitul meu, iar dupa ce a ejaculat in mine (am folosit prezervativul) a mai stat in vaginul meu si cand a iesit prezervativul era jumatate iesit in afara. Am verificat prezervativul si nu s-a rupt. Pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

A ejaculat in prezervativ nu in tine.In timpul cat a stat linistit (nemiscat)penisul lui a inceput sa devina flasc si din acest motiv prezervativul a inceput sa ii alunece de pe penis cu tendinta de a ramane in vagin Sperma se colecteaza in acel rezervor sub forma de balonas deci nu are cum sa se scurga din prezervativ si sa intre in vagin. Poti fi linistita nu exista nici un motiv de panica.

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca situatia este asa cum o prezinti tu, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| Alcyon a răspuns:

Daca sperma s-a prelins, da. Dupa ejaculare, penisul trebuie retras. Altfel, e posibil sa apara accidente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in tine sau in prezervativ? Daca nu era rupt nu cred ca in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La intrebarea asta, sa nu mai spui ca ai facut sex. taci din gura si documenteaza-te ca e plin ternetu de curvasareala, dezmat, si invataturi valoroase despre p.a si pasarica.trebuie doar sa citesti inainte si apoi sa ti-o bagi cu mainile amandoua ori sa faci gargara.La multi ani si la mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| Popescu_Ionut_1995 a răspuns:

Evident

| ElenaNis a răspuns:

Du-te la ginecolg..cati ani ai?