| eusunteusatana a întrebat:

okay, uitati cum sta treaba.
astazi este 23 decembrie, eu si cu prietenul meu am facut dragoste (sex, sa zicem asa) pe 20 decembrie.
totul a fost bine, am folosit prezervativul, nu era rupt, nici dupa, nu a ejaculat, totu a fost okay.
la un moment dat am simtit ceva in mine, dar nu in sensul ca ceva a iesit din el si a intrat in mine, dar ma panicasem si la fel si el, a verificat si nu ejaculase, prezervativul era curat, a bagat si apa in el, nu avea gauri deci e imposibil sa fiu gravida dar de atunci sunt intr'o continua tensiune, mi'e foarte frica sa nu fiu gravida, nu pot face un test de sarcina decat dupa vreo 10 zile, imi ramane sa imi astept ciclul care trebuie sa vina in ianuarie.
daca vine inseamna ca nu sunt insarcinata, nu?
ideea este ca nu are cum sa fiu pentru ca nu a ejaculat, sunt sigura de asta si la fel si el dar simt un gol in burta, probabil e pentru ca sunt stresata nu'i asa?
imi puteti spune parerile voastre si eventual cateva sfaturi? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Deea10000 a răspuns:

Nu iti mai face atatea probleme. Daca v-ati asigurat si totul a fost ok inseamna ca nu ai de ce sa iti mai faci griji. Gandeste pozitiv si astfel nu o sa te mai simti asa rau.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frate a fost sex sau ce a fost? cine stie ce vei naste la ce ai facut

| Alcyon a răspuns:

Cum sa fii gravida, daca n-a ejaculat in tine? Cine stie ce ai simtit... Poate a fost un spasm muscular, ca se mai intampla. Nu te-a obligat nimeni sa intretii relatii sexuale, la varsta asta. Prin urmare asuma-ti fapta si adopta o atitudine matura.

| e1xtz a răspuns:

Netul asta baga groaza in voi uneori.ok, daca nu exista precautie exista posibilitatea unei sarcini, dar nici gravida nu ai sa ramai daca ''cand se uita el la tine'' si tu doar te exciti..pfff..decat sa traiesti cu groaza, mai bine te apuci de sex cand te mariti si vrei copii

| Hαppiηеss a răspuns:

Asa ca pentru cultura ta generala si a multor altora, suntem in saptamana mare a postului Craciunului ceea ce inseamna ca macar acum cateva zile sa va abtineti de la sex, e cel mai mare pacat mai exista totusi si un Dumnezeu dar observ ca pentru generatiile astea tinere aceste detalii chiar nu mai conteaza.
Bun, legat de intrebarea ta nu ai cum sa fi ramas insarcinata daca ati folosit prezervativ si acesta nu s-a spart/rupt totul e in imaginatia ta.

| lex79 a răspuns:

Tu te plictiseai cand el se freca de tine? ca altfel nu inteleg ce ti-a venit sa iti complici viata cu o panica fictionala in momentul ala.

| meinefritz a răspuns:

Golul din burta este "spatiul" unde se va dezvolta copilul. este normal sa simti asa cand ramai insarcinata

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru meinefritz):

Lol lol si lol. wow.

| mihaicristian a răspuns:

Important e sa nu te panichezi, din cauza stresului iti poate intarzia ciclul si te vei stresa si mai tare, daca v-ati protejat cum trebuie nu exista nici un risc, stai calma si incearca sa te bucuri de sarbatori alaturi de el